„Hasiči k nahlášenému požáru vyjeli pět minut před třetí hodinou ranní. Když na místo dorazila první jednotka znojemských profesionálních hasičů byl již samostatně stojící objekt stojící na okraji obce plněn zasažen požárem," popsal začátek nočního výjezdu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Požár plně zasáhl přízemní prostory prodejny vysokotlakých čistících zařízení a zahradnické techniky, poškodil i byt v patře. „. Hrozilo, že se plameny rozšíří na druhé křídlo budovy ve tvar L a na část objektu, kde byly uskladněny hořlaviny. Hasiči proti ohni nasadili tři vodní proudy, kvůli hustému kouři museli pracovat v dýchacích přístrojích. Aby zabránili šíření ohně strhávali z nastavených žebříků podhledy na stropě interiéru, jimiž plameny postupovaly dál," přiblížil zásah mluvčí.

Operační středisko posléze na žádost velitele zásahu zvýšilo stupeň požárního poplachu a povolalo na místo další jednotky. „Ty svými cisternami zajišťovali kyvadlovou dopravu vody z hydrantu u nedaleké benzínové stanice. Nakonec tedy na místě zasahovali také profesionální hasiči z Hrušovan nad Jevišovkou a dobrovolné jednotky z Božic, Dyje, Mikulovic, Slupi, Suchohrdel a Šatova," vypočítal Mikoška.

Požár hasiči dostali pod kontrolu po více než dvou hodinách. „Uchránili tak prostor s uskladněnými hořlavinami a zabránili rozšíření plamenů na druhé křídlo budovy. Požár nakonec zasáhl tak prostor o půdorysu přibližně patnáct krát dvacet metrů. Poslední známky požáru hasiči zlikvidovali deset minut po šesté hodině ráno. Příčina požáru je zatím předmětem dalšího šetření, "shrnul mluvčí s tím, že při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místě požáru byl již i policejní expert. „Zjišťujeme okolnosti požáru, náš odborník vyjel na místo. Další postup policie se bude odvíjet od zjištěných poznatků a analýz," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová­.