První případ byl ohlášený ve středu o půl šesté v podvečer. „K požáru střechy rodinného domu v Tulešicích jsme vyslali deset jednotek,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Proti ohni nasadili hasiči několik vodních proudů. „Plameny se podařilo dostat pod kontrolu přibližně za dvě hodiny. Následovalo dohašování a vyvážení ohořelého materiálu. V závěru zásahu strhli hasiči části štítových zdí, které hrozily pádem,“ doplnil Mikoška.

Mladý muž ze Znojemska poslal podvodníkovi skoro dvacet tisíc korun. Snímek je ilustrační.
Okradený mladík ze Znojemska. Lákala ho vidina půl milionu, pak platil jen on

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu po  jednadvaceti hodinách, a to ve čtvrtek patnáct minut před třetí hodinou odpolední. O události Deník informoval ZDE.

Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel předběžně odhadl na tři miliony korun. „Zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě čtrnácti milionů korun,“ upřesnil mluvčí.

Důchodkyně ze Znojemska byla přesvědčená, že je v kontaktu se známým hercem, a posílala mu peníze. Byl to však podvodník. Snímek je ilustrační.
Důchodkyně ze Znojemska posílala peníze známému herci, byl to však podvodník

K dalšímu ohni jeli hasiči do Jaroslavic, a to v pět hodin ráno. „Operační středisko vyslalo k požáru osm jednotek. Na likvidaci požáru střechy jsme nasadili tři vodní proudy. Krátce před šestou hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a ve čtvrt na jedenáct ohlásil velitel likvidaci požáru,“ informoval Mikoška.

Vznikla škoda ve výši tří milionů, zásahem uchránili hasiči majetek v hodnotě pěti milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Další propouštění v Laufenu ve Znojmě. Bez práce zůstane na dvě stě lidí

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová