„Požár hasičům ve středu před pátou hodinou odpolední ohlásil majitel domu, který při jeho rekonstrukci pracoval na dvoře a zpozoroval kouř a plameny ze střechy," informoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Haid. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Znojmě a dobrovolné jednotky z obcí Běhařovice, Přeskače a Ratišovice.

Při jejich příjezdu byla téměř celá střecha přízemního domu v plamenech, k rychlému šíření ohně přispívalo i seno uskladněné na půdě. Obyvatelé domu byli venku, uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Hasiči oheň pomocí vodních proudů dostali asi za dvacet minut pod kontrolu. Likvidaci požáru po rozebrání konstrukce střechy i části prohořelého stropu a dohašení lokálních ohnisek hoření ukončili před sedmou hodinou večerní. Ke střežení požářiště zůstali na místě do rána místní dobrovolní hasiči.

Požár, který zničil střechu, půdu a část stropu v přízemí, způsobila technická závada na elektroinstalaci. Způsobenou škodu vyšetřovatel hasičů vyčíslil na čtyři sta tisíc korun.