Na Štědrý den hasili jeho kolegové dva požáry. „Ve Znojmě, hořely papírové krabice v blízkosti topidla. Škoda byla po požáru v rodinném domě vyčíslena na padesát tisíc korun. Při požáru se jeden člověk nadýchal zplodin hoření,“ upozornil Dvořák. Jak doplnil, ve druhém případě hořel komín v Židlochovicích, tam škoda nevznikla.

Řeka Dyje ve Znojmě v Koželužské a Mlýnské ulici i v přilehlém okolí v úterý 26. prosince.
VIDEO: Oteplení, tání sněhu a rychlá Dyje ve Znojmě. Podívejte se, kolik je vody

Více jak sto padesát událostí lze spojit s nepříznivým počasím, jako je silný vítr, sněžení a následná obleva. „Odstraňovali jsme stromy, větve a jiné nebezpečné stavy, odčerpávali jsme vodu a také monitorovali stav vodních toků,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

V pondělí vyjeli mimo jiné k bagru v Brně na Poříčí, který zůstal uvězněný v korytě řeky. „Po dohodě záležitost převzala stavební firma, které bagr patří,“ vysvětlil Deníku Dvořák.

Na Boží hod vyjížděli hasiči na ulici Sportovní v Brně. Odčerpávali vodu z nafukovací haly, která se pod tíhou vody zřítila. „Od pondělí společně s místní dobrovolnou jednotkou čerpáme vodu z Císařské jeskyně v katastru městyse Ostrov u Macochy. Čerpání pomocí kalových čerpadel ukončíme ve středu 27. prosince, protože hladina vody klesá na normální stav,“ podotkl Dvořák.

Loutky jsou v Moravském Krumlově k vidění do 19. ledna. Původně měla výstava skončit již v neděli 14. ledna.
VIDEO: Maškův kouzelný svět je k vidění v Krumlově. Ještě do pátku

V úterý odpoledne měřili hasiči koncentrace oxidu uhelnatého v bytovém domě na Soukenické ulici v Brně. Při této události se jedovatého plynu nadýchalo celkem osm lidí, které záchranná služba ošetřila a následně odvezla do nemocnic. O případu informovali také záchranáři, Deník přehled jejich vánočních zásahů přinesl ZDE.