Ohnisko nasimulovaného požáru bylo nasměrováno do prostoru střechy Sálu předků. „Při servisní práci na vysílací anténě nastal zkrat elektrického vedení a následnému zahoření, které se postupně rozšířilo na střechu. Pro hasiče bylo za těchto podmínek velmi náročné dostat se k montážnímu dělníkovi, který zůstal v podkroví uvězněn požárem. Jejich úkolem bylo, dopravit ho co nejšetrnějším způsobem ze střechy dolů k záchranářům,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Pacientovi se pak dostalo přednemocniční neodkladné péče. „Celá situace byla záměrně namyšlena tak, že na místě se v tuto chvíli nenacházejí návštěvníci a turisté. Zásah komplikovalo především netradiční prostředí zámku a fakt, že nebylo jednoduché se k pacientovi dostat. Důležité bylo také procvičení komunikace mezi záchranáři a hasiči, která je při událostech tohoto typu zásadní,“ upozornila Bothová.

Dům je po požáru z velké časti naprosto zničený. Podle hasičů se plameny rozšířily od udírny.
Dobro nezmizelo. Starostce Petrovic vyhořel dům, lidé se skládají na opravy

Podobná cvičení pořádají hasiči a záchranáři poměrně často. Připomenout si můžeme akci na Bítově, znojemském hradě nebo ve věznici, které se konaly před několika lety.

NEPŘEHLÉDŇETE: Surové napadení ve Znojmě. Po útoku skončila barmanka v nemocnici