deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Babiš čelí kritice za navádění k hazardu: Ministerstvo financí prověří, jestli výzvou k sázení na volby s příslibem zisku neporušil zákon o propagaci hazardu.
Nejčastější příčina smrti: V prvním pololetí loňského roku zemřelo 60 000 obyvatel. Nejčastější příčina byla ischemická choroba srdeční.
Tragické paměti Pamely Anderson: Herečka se v knize svěřuje, že ji ve 12 letech znásilnili. V dětství opakovaně čelila sexuálnímu násilí.
Zemřela herečka Cindy Williamsová: V 70. a 80. letech patřila k nejznámějším americkým hvězdám díky své roli Shirley v sitcomu Laverne & Shirley.
Alec Boldwin se blíží k soudu: Prokuratura dnes plánuje proti herci vznést obvinění z trestného činu neúmyslného zabití.
Ekonomika EU ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala: Nulový růst je zpomalením proti třetímu kvartálu, kdy HDP 27 členských zemí mezičtvrtletně vzrostl o 0,3 procenta.
Práce pro Evropskou unii: UK a VŠE otevírají kurz pro zájemce o práci v orgánech EU. Připraví je na výběrové řízení.
Mrtví na Ukrajině: Problémy s pochováváním zabitých ukrajinských vojáků přetrvávají, upozornil dnes list Ukrajinska pravda.
Zloděje chytá umělá inteligence: Unikátní samoobslužnou prodejnu Coop ve středočeském Berouně hlídá umělá inteligence. Je to první takový obchod v ČR.
Kanadská provincie dekriminalizuje tvrdé drogy: Britská Kolumbie zahajuje jako první v zemi pokus o dekriminalizaci malého množství drog, jako je heroin a kokain.
Pražské koaliční jednání odloženo na čtvrtek: Schůzka pražského Spolu, Pirátů a STAN se odložila kvůli pokračujícímu jednání programových týmů.
Lidé si loni víc půjčovali: Dluhy českých domácností u bank loni stouply o 97,3 miliardy na 2,144 bilionu korun.
Ledovky na silnicích: Policie kvůli nim od rána přijala více jak dvě desítky oznámení o nehodách. Prosí řidiče, aby jezdili opatrně.
Vláda projedná zákony na úpravu voleb: Od roku 2026 by se mohlo hlasovat jen jeden den od 7:00 do 22:00.
Neprůjezdná dálnice D35: Kvůli nehodě dvou aut je uzavřená u Mladče ve směru z Mohelnice na Olomouc. Zranění jsou tři lidé.
Pavel bude do inaugurace využívat Hrzánský palác: Fiala považuje za vhodné i praktické, aby sídlil v budově nedaleko Pražského hradu do doby, než se ujme funkce.
Smrtící nepokoje v Karakalpakstánu: Uzbecký soud odsoudil 22 lidí k různým trestům vězení za nepokoje z loňského roku, při kterých zemřelo 21 lidí.
Yale vyznamenal devítiletou černošskou dívku: Bobbi Wilsonová se snažila své město zbavit invazivního hmyzu, když na ni soused zavolal policii. Nyní má cenu z Yalu.
Zisky bank: Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala loni čistý zisk 8,22 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 21 procent.
Zákaz vývozu ropy bude platiti 5 měsíců: Zítra začíná v Rusku platit dekret, který zakazuje dodávky ropy do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu.
Požár v Praze: Plameny v Praze 8 včera večer způsobily škodu 700 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, příčina se vyšetřuje.
Domácí násilí v Austrálii: Během čtyřdenní operace zaměřené na pachatele domácího násilí policie obvinila téměř 650 osob.
Francouzi stávkují: Druhá celonárodní stávka narušila výrobu elektřiny, dopravu a školství. Lidé protestují proti důchodové reformě.
Konec pandemie: Prezident Biden včera informoval Kongres, že 11. května ukončí dvojí výjimečný stav pro řešení koronaviru.
Ekonomika Británie: Podle prognóz je jedinou zemí ze skupiny G7, jejíž ekonomika v roce 2023 poklesne, uvádí The Guardian.