deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Češi se můžou těšit na přímé lety do Japonska: Český ministr zahraničí Lipavský se šéfkou japonské diplomacie Jóko Kamikawovou podepsal dohodu o leteckých službách.
Vražda Navalného: Je za ni zodpovědný Putin, shodli se europoslanci. Volají po přijetí dalších unijních sankcí.
Z cisterny v Chebu unikl oxid uhličitý: Hasiči v poledne evakuovali zhruba 60 lidí z objektu v průmyslové zóně. Plynu uniklo 25 tun. Kauza lékaře obžalovaného z falšování posudků: Okresní soud Plzeň-město bude řešit, zda nepravdivý posudek na agresora Petra Oswalda ovlivnil rozsudek.
EA ruší hru Star Wars, nemá na ni lidi: Propouštění ve firmě Electronic Arts je nejnovější příklad snižování počtu pracovních míst, které zasáhlo herní průmysl.
Evropská komise Polsku odblokovala peníze: Kvůli pochybnostem ohledně právního státu v zemi blokovala v přepočtu téměř 3,5 bilionu korun.
Češi jezdí čím dál více po dálnicích: Řidiči v loni za dálniční známky zaplatili 6,49 miliardy korun, meziročně o téměř 11 procent více.
Moskva s Teheránem letí do vesmíru: Na oběžnou dráhu vyletěla z Ruska výzkumná družice íránské výroby. Západ se bojí, že Írán techniku využije k válce.
Varování Putina: Ruský prezident uvedl, že země NATO riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu.
Janáčkovo kulturní centrum v Brně: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zadávací řízení na stavbu koncertního sálu přibližně za 2,4 miliardy korun.
Změna trestního zákoníku na Slovensku: Ústavní soud potvrdil, že včera pozastavil platnost novely i několika dalších změn v trestním právu.
Válka na Ukrajině: Ruské útoky za poslední den zabily 8 Ukrajinců a 12 jich zranily, píše deník The Kyiv Independent.
Razie napříč Evropou: Policisté zatkli 14 lidí kvůli krácení DPH při obchodech s elektronikou a rouškami, uvedl úřad veřejného žalobce EU.
Tragický požár ústavu ve Vejprtech v roce 2020: Zastupitelství podalo obžalobu na ředitele domova pro mentálně postižené. Kvůli jeho požáru zemřelo 9 lidí.
Útok na lidi čekající na potravinovou pomoc: Podle nejnovějších estimací zemřelo alespoň 77 Palestinců, tvrdí tamní úřady.
Postcovidový syndrom stále trápí lidi: Britská studie naznačuje, že u pacientů jsou měřitelné paměťové a kognitivní deficity odpovídající přibližně 6 IQ.
Evakuace chebské továrny: V průmyslové zóně v Chebu uniká z cisterny větší množství oxidu uhličitého. Na místě zasahují 4 jednotky hasičů.
Na svazích už není téměř žádný sníh: Větší lyžařská střediska na jihu Čech by ovšem ráda udržela provoz do konce jarních prázdnin.
Dohra teroristického útoku ve Štrasburku: Čtyři muži jdou kvůli incidentu z roku 2018 k soudu. Jeden je obviněn z terorismu, zbylí tři z napomáhání k útoku.
Česko dokázalo, co ani EU nezvládla: Tak hodnotí české zásobování Ukrajiny municí německá veřejnoprávní stanice ZDF ve své reportáži.
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro ČD: České dráhy zaplatí za zneužití dominantního postavení v soutěžích o rychlíky 274 milionů korun.
Podněstří žádá Rusko o ochranu: USA tvrdí, že pozorně sleduje situaci v regionu poté, co představitelé požádali o pomoc proti vládě v Moldavsku.
Lucemburský velkovévoda Henri přijal Petra Pavla: Českého prezidenta dnes čeká série politických jednání. Setká se i s premiérem Friedenem a předsedou Sněmovny Wiselerem.
Čistý zisk České spořitelny loni klesl: Snížil se o 7,7 procenta na 18,6 miliardy korun. Provozní výnosy se snížily o tři procenta na 48,4 miliardy korun.
Válka na Ukrajině: Skoro tři pětiny Rusů nedokážou říct, jakých cílů Putin na Ukrajině dosáhl, uvedl server The Moscow Times.