Seznámí se se situací v rajónu, převezmou zbraně, upraví si neprůstřelné vesty a v zánovní Oktávii vyráží do terénu. Cestou na první plánované stanoviště upoutá policisty světlý Fiat, který si to sviští podstatně rychleji, než povolenou padesátkou. Policisté zapnou maják a vyrážejí za rychlíkem. Muž se omlouvá, alkohol v krvi u něj policisté nezjistí a tak postačí k pokárání domluva. Hlídka pak zkontroluje situaci v několika vesnicích na jih od Znojma.

V každé z nich se na chvíli zastaví a zkontroluje několik aut či domluví skupince mladých cyklistů, kteří jezdí cik cak po silnici. Policisté zpozorní, když už téměř za tmy zastaví Forman, jehož celou zadní část vyplňuje neznámý, zakrytý předmět. Vše je však v pořádku, jen obchodníci z Asie převážejí starý nábytek. Hodiny služby pomalu utíkají. Před zavírací dobou zajde hlídka na kontrolu asijské tržnice. Od některých stánků rychle odcházejí prodavači. Jednu ženu policisté dostihnou a zkontrolují. Doklady má v pořádku, ale zboží je opět pro oko lidí z obchodní inspekce.

Ve Znojmě si hlídka všímá mladíků, kteří trhají síť na lešení před restaurací. Vysmátí mladíci se přiznávají a přijímají pokutu 500 korun. Před půlnocí musí hlídka náhle přerušit kontrolu osádky auta, když dostává vysílačkou informaci o podezřelém pohybu člověka u čerpací stanice za Znojmem. Se zapnutým majáčkem prolétá služební Oktávie s nadporučíkem Hrdličkou za volantem ztemnělým Znojmem. Signál se ukáže jako planý poplach.

Krátce poté jede hlídka řešit rušení nočního klidu. Po půlhodinové přestávce jedou policisté zkontrolovat sraz motorkářů. Cestou zpět do Znojma zastaví auto na účelové silnici. Tentokrát žádný opilý řidič, jen máma veze mladé z diskotéky. Nad ránem už hlídka řeší jen drobnou potyčku. Sobotní noc byla atypicky klidná, hodnotí oba policisté. Poslední, co musejí udělat, než odejdou domů, je zadat data ze služby do počítače. Už se těší do postele.