„Jedná se o závody pro majitelé koní, kteří nemají možnost závodit na veřejných závodech, ať už z nedostatku peněz nebo z jiných důvodů. Je to jediná soutěž v jihomoravském kraji. Tady se nic nedělo a tak jsme se rozhodli něco podniknout,“ říká Hana Drábková z občanského sdružení Equus Kuchařovice, který závod pořádá.

Akce byla původně určena hlavně dětem, které trávily den v koňském sedle a užily si přitom spoustu zábavy. Do soutěže se pustila i čtrnáctiletá Simona Krutišová z Nového Šaldorfa. V koňském sedle předvedla stovkám diváků parkur do šedesáti centimetrů. Koně miluje od malička a chce se jim věnovat celý život. „Jezdím od šesti let a chtěla bych studovat jezdeckou školu v Kladrubech a poté se pustit do profesionální dráhy,“ prozrazuje Krutišová.

Ke koním ji přivedla maminka a kamarádi a za sebou už má několik soutěží. „Například letos jsem soutěžila v parkuru v Tavíkovicích a skončila jsem na třetím místě,“ prozrazuje svoje úspěchy mladá jezdkyně.
O tom, že zkrotit koně není žádná legrace, se už několikrát přesvědčila. Její klisna se rozhodla ukázat jí krásy Znojemska a téměř tryskem s ní utíkala několik kilometrů daleko. „Jednou se můj kůň něčeho lekl a utíkal se mnou deset kilometrů z Popis až do Šatova. Nedal se vůbec zkrotit. Nakonec se po deseti kilometrech umoudřil a tak jsem jela zase zpátky,“ vypráví s úsměvem Simona Krutišová.