Sportovní akci uspořádali členové dobšického týmu Moped team S 11. „Na začátku roku jsme se dohodli, že bychom mohli udělat závod mopedů i u nás. Poslali jsme pozvánky a teď k nám přijelo dvaapadesát mopedistů z Opavy, Rozkoše, Slatiny či Šatova a Hodonic,“ řekl spoluorganizátor akce Pavel Širůček.

Závod odstartoval mávnutím praporku starosta obceJaroslavJenšovský a závodníci na historických strojích se tak horlivě za kvílejícího zvuku mopedů vydali na trasu přes Dyji, Tasovice, Krhovice, Derflice, Hrádek, Velký Karlov a vraceli se přes Jaroslavice, Strachotice a Načeratice.

Mezi závodníky se na startu postavily také ženy. Velkou nadšenkyní tohoto sportu je i Daniela Hrdá z Dobšic. „My jsme do motocyklů blázni celá rodina. Desetiletý syn už to zkouší na minibiku a dcera jezdí na skútru. Myslím, že jednou budeme na mopedech jezdit všichni,“ řekla s úsměvem závodnice. O stroj se jí stará manžel a když má technický problém, spoléhá na muže. „Asi šest kilometrů před cílem na závodech ve Slatině se mi něco porouchalo a kolega z týmu mě na pásku od kalhot dotáhl po vlastní ose do cíle,“ prozradila Hrdá.

Členové dobšického týmu mají mopedy F11 z roku 1956. Dřív by si stroj pořídili za zhruba dvanáct set korun. Teď už je to ale mnohem dražší koníček. Renovovaný moped stojí až dvacet tisíc korun.