„Původně jsme plánovali ples ve stylu kabaretu. Pak přišla naše učitelka Kateřina Kasanová s nápadem muzikálu Chicago. Hudba vězeňského tanga je zajímavější. A je to vlastně symbolické, protože my po osmi letech opouštíme vězení,“ vysvětluje Radka Stavová, jedna z organizátorek plesu.

Úvodní tanec zatančí čtyřicet lidí. Choreografii nacvičují už od září. Většina studentů nemá taneční průpravu, proto se někdy musí dělat menší změny. „Neměli jsme problém s tanečníky, i když některým se do toho ze začátku moc nechtělo. Po tom, co nás viděli v sexy kostýmech, to už bylo jednoduché. Dokonce chtěli, abychom tak chodily i do školy,“ směje se Stavová.

V programu se bude střídat tanec s mluveným slovem. „Třídní učitelé vystoupí v roli bachařů a shrnou celých osm školních let,“ vysvětluje.

Organizace plesu s sebou přináší i stres. „Musíme skloubit učení s vyřizováním a zkouškami. Lidé, se kterými jednám, mě někdy překvapí svou nedochvilností a nespolehlivostí. Na druhou stranu mě potěšilo, že jako třída držíme při sobě,“ hodnotí studentka.

Nejhorší podle ní bylo sehnat kostýmy. „Všechno si financujeme sami. Museli jsme dělat kompromisy, je těžké sehnat dvacet stejných kusů oděvu. A některé věci byly příliš drahé,“ uzavírá Stavová.