Velký kus práce si vybral například Roman Poul. Do konce týdne chce odevzdat velkou sochu víly. Volně stojící postavu přitom vyřezává vůbec poprvé. „Zatím mě to moc baví, i když ruce dost trpí. Pracuji celé dny a doufám, že do konce týdne vše stihnu. Když jsem našemu vedoucímu řekl, co chci udělat, jen kroutil hlavou, zejména nad tím, že chci pracovat s velmi tvrdým ořechovým dřevem,“ usmíval se Poul.

Se zhruba půldruhametrovou vílou chce být hotov do neděle. „Nejdřív jsem vytvořil model z hlíny, potom jsem ho odlil do sádry. Podle něj si pak připravil a pilami na hrubo upravil dřevo. Nyní kmen opracovávám, abych vše stihl, některé detaily překryju proudem vílích vlasů,“ vysvětloval Poul.

O další velký kus, lavičku s motivy vinných listů, se podělily dvě studentky. „Narozdíl od ostatních kolegů, kteří se věnují přímo řezbářství, já studuji tvorbu hraček. Většinou proto pracuji s menšími kusy, než je tahle lavička, ale je to zajímavá práce. Baví mě to,“ řekla studentka Eliška Komárková. Její kolegyně Miroslava Sedlášková doplnila, že i ony chtějí práci odevzdat koncem týdne. „Právě pracujeme na nízkém reliéfu vinných listů, který bude zdobit boky lavičky, “ upřesnila.