„Různých soutěží Miss se účastním už od osmnácti let,“ vzpomíná dvaadvacetiletá Rolníková, zatímco v sychravém podzimním dopoledni pózuje před objektivem fotografa uprostřed starých znojemských uliček.

Právě účast v klání o nejhezčí středoškolačku Znojma byla její první zkušenost s podobným typem soutěže. „Před přáteli a známými jsem byla hodně nervózní, nakonec se mi ale podařilo uspět,“ říká. Skončila druhá, stala se ale Miss Face a Miss Media.

Od té doby za čtyři roky už stihla více než desítku soutěží. Na kontě tak má například Miss Pláž nebo Miss Šternberk.

„Kamarádi už jsou na to zvyklí. Dokonce mi dávají tipy, když se o nějaké dozví,“ usmívá se Rolníková.

Všechny soutěže jsou ale až na malé výjimky stejné. „Dokonce na nich potkávám často i stejné dívky,“ dodává. Ve svém koníčku tak není osamocená.

Rolníková už začala sbírat i zahraniční zkušenosti. Před několika dny se vrátila ze Soulu. V Jižní Koreji se účastnila World Miss University. „Bylo to úplně jiné než v Česku. Mezi dívkami nebyla taková rivalita. Bylo zajímavé sledovat různé typy žen z celého světa,“ říká studentka Masarykovy univerzity v Brně. Skupina krásných mladých žen také budila v asijské metropoli velké pozdvižení. „Všichni se s námi chtěli vyfotit. Když jsme někam šly, tak jsme vždycky měly s sebou ochranku,“ vzpomíná. Do Koreje by se ala ráda někdy vrátila. „Lidé tam jsou moc příjemní,“ dodává.

Přesto, že má jako krásná dívka na svém kontě už řadu úspěchů a ráda by se účastnila i dalších mezinárodních soutěží, svět modelingu ji neláká.

„V budoucnu bych se chtěla věnovat dětem,“ plánuje. Na Masarykově univerzitě studuje totiž speciální pedagogiku.