Prkna, co znamenají svět, by chtělo poznat mnoho z nás. Sedmadvacetiletý Štefan Šabo, rodák z Únanova, si tento sen splnil. „Nastudovali jsme s divadelním spolkem čtyři komedie. V každé jsem měl nějakou zajímavou roli,“ říká Šabo.V poslední, s názvem Vodnická pohádka, si zahrál krásného zeleného mužíčka. „Postava vodníka se mi moc líbí. Strašně mě ochotničení baví a nejraději mám finální fázi, kdy už každý zná svůj text. Pak už je to opravdu hra na profesionální úrovni,“ popisuje vodník. Klasickou pohádku, kde jde o dobro, zlo a štěstí, předvedli ochotníci v sobotu hned dvakrát. „Místní lidé mají velký zájem o naše vystoupení. Měli jsme dvě vystoupení a vždy bylo narváno,“ hodnotí Šabo.

Ochotnický Divadelní spolek Únanov navázal na místní tradici po čtyřiceti letech. „Všichni se snažíme do každé hry tvůrčně zapojit. Hrajeme své původní komedie, které diváka zaujmou. Na drama si můžou jet do města,“ myslí si Šabo. Ochotníci zkouší pravidelně dvakrát týdne. „Baví mě scházet se a spolupracovat s kolegy. Máme velké úspěchy a všechny sousední vesnice si nás zvou,“ chlubí se vodník.

Všichni v obci herce podporují. „Když už umíme texty, tak si každý při samotném představení něco přidává. Někdo řekne hlášku, kterou nikdo nečeká a pak se všichni zasmějí,“ vypráví s úsměvem Šabo.

Někteří členové divadla si zahráli v pohádce, kterou natáčela Česká televize. „Když jsem se viděl v televizi, byl jsem na sebe opravdu moc hrdý. Pohádku, ve které jsem hrál vojáka, dávali na vánoce. Myslím, že herectví mám v sobě,“ rozjasní se zelený mužíček. „Jsem moc rád , že můžu lidi z obce a okolí pobavit,“ skromně dodává herec.