„Hostinec mám asi deset let, nejprve jsme ho pronajímal. Před nějakými čtyřmi lety jsme se pořádně pustili do oprav a dostavby. Řekl jsem si, že je pravý čas představit se takhle na veřejnosti,“ říká majitel Hostince u Všetečků. V Lukově měl nejprve chalupu a žil ve Znojmě, ale posléze se do Lukova přestěhoval. V letošní sezoně nabídne turistům nový cyklokemp a penzion.

„Celý čtvrtek jsme strávili jednáními s cestovními kancelářemi. Mluvili jsme nejen s českými a slovenskými, ale také se zástupci společností z Polska, Španělska, Ukrajiny a Maďarska,“ vypočítává Slezák a věří, že ze Slovenska a Polska k němu do Lukova klienti přijedou. Třebaže jeho podnik stojí v oblasti oblíbené cykloturisty, propagaci a aktivní nabízení služeb podle Slezáka nelze opomíjet. „Náhodných zákazníků je asi deset procent, zbytek je výsledek mravenčí práce. Spolupracujeme s cyklistickými kluby a Klubem českých turistů. Řada návštěvníků nás našla i na internetu,“ vypočítává Slezák.

Z hostince a penzionu chce udělat zařízení s celoročním provozem. „Od letoška budeme mít i ubytování. Máme vinárnu a sklep, proto se budeme snažit o celoroční provoz,“ naznačuje plány Slezák.