Spálený je držitelem dvou platinových a jedné zlaté desky. Hudbě se profesionálně věnuje od roku 1967.

Jaký máte vztah ke znojemskému regionu?
K tomuto regionu mám kladný vztah. Byl jsem tu už mockrát. Hrál jsem například v Lechovicích, ve Znojmě i na jiných místech Znojemska. Jsou tu moc hezcí lidi, krásná příroda a především dobré víno. Jste tu všichni skvělí.

Máte rád meruňky?

Mám je moc rád. Ale nejím je z dietních důvodů. Byl bych potom ještě tlustší než jsem nyní. Avšak tuhle sladkou pochoutku jsem vždycky miloval. Dnes už mi stačí tak jednou za rok.

Co jste si připravil pro miroslavské obecenstvo?
Zahrajeme se skupinou Apollo průřez písniček z různých dob. Od těch nejstarších až po současné. Snad si na některé lidi vzpomenou.

Co nyní připravujete?

Chystám se na dovolenou. Ale pořád hrajeme po různých festivalech. Stále jsme někde na cestách. Začátkem letošního roku mi vyšla nová deska. Něco dalšího pak vypukne až zase na podzim. Jinak profesně nyní nic nového nepřipravuji.

Kam míříte na dovolenou?

Zatím vůbec netuším, kam pojedeme. Všude jsou na silnicích velké zácpy, takže bychom raději letěli letadlem. Chci pak ještě zajet do Benátek. Je to krásné město, kam se chci jet podívat aspoň na pár dní. Cestoval bych vlakem. Z Prahy jezdí každý den šikovný spoj.

Jste autorem muziky, či textů vašich písní ?
Hudbu jsem složil k poměrně dosti písničkám, například k písni s názvem Až mě andělé nebo Obyčejný muž. Někdy píši i texty. Ale raději dělám muziku než ty texty.