VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

8.1.2014

Na den s dispečery: Odtlačování nepojízdné tramvaje i zkoušky na alkohol

Jižní Morava /SERIÁL NA DEN S …/ – Fabia s modrými majáčky a houkačkou si razí cestu tmou k Semilassu. Narazí na zhasnutou tramvaj linky jedenáct, hned za ní stojí osmička. Není ani tři čtvrtě na pět ráno a dispečeři dopravního podniku už jsou na své první středeční akci. Den s nimi si vyzkoušel také redaktor Brněnského deníku Rovnost Petr Jeřábek. Na videu si o povolání povídá s Martinem Juračkou. Deník Rovnost tak začíná s novým seriálem, v němž redaktoři a reportéři každý týden přiblíží lidem jedno zajímavé povolání. V reportážích se podělí o své pocity, proberou se zaměstnanci-profesionály jejich zajímavosti z práce a ukáží, že každé povolání má svou jedinečnost. První díl otevírá povolání dispečera dopravního podniku.

18.9.2013

Netopýři osídlili lesy příkrých kaňonů Podyjí

Znojemsko /PŘÍRODOU ZNOJEMSKA/ - Další díl seriálu Přírodou Znojemska se věnuje netopýrům v Podyjí. V tomto nejmenším národním parku žije většina zdejších druhů.

11.9.2013

Jaroslavické rybníky, oblíbený domov ptactva

Jaroslavice /PŘÍRODOU ZNOJEMSKA/ - Další díl nového seriálu Přírodou Znojemska se věnuje významnému hnízdišti vodního ptactva, za nímž tam míří i zdejší ornitologové.

23.7.2013

Trať do Rakouska zničili němečtí vojáci a pak komunisté

Hevlín /ZANIKLÉ ŽELEZNIČNÍ STANICE/ - Nádraží v Hevlíně na Znojemsku je téměř stejně staré jako někdejší Severozápadní dráha, která před 150 lety spojila Vídeň a Berlín. Zaniklé stanici se věnuje další díl stejnojmenného seriálu Deníku Rovnost.

22.6.2013

Kochání přírodou? Tady je možností řada

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - „Vy ste se zase kochal, že jo, pane doktore," zní známá věta z úspěšného českého filmu Vesničko má středisková. Lékař v podání legendárního Rudolfa Hrušínského, na nějž věta směřuje, pak jen u svého auta zabořeného v silničním příkopu omluvně pokrčí rameny.

1.6.2013

Budoucí řidiče připravuje desítka autoškol

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Desítky aut s výrazným označením autoškola brázdí denně silnice na Znojemsku. Běžný řidič se s nimi může potkat v ulicích měst, i na silnicích všech tříd. Jedenáctka autoškol, které na Znojemsku působí, připraví ročně kolem patnácti stovek uchazečů o řidičský průkaz.

25.5.2013

Vranovsko: malebné cesty i potíže na sněhu

Vranovsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Příroda Vranovska je pro řadu místních i turistů nejhezčí v celém regionu. S nadsázkou se dá hovořit o jakémsi pohoří v rámci regionu.

18.5.2013

Na silnicích Znojemska hynou stovky zvířat

Znojemsko - Mrtvý zajíc, přejetý ježek či žába, sražená kočka, srna i kanec. S mrtvými domácími, ale především divokými zvířaty se lze prakticky denně potkat na silnicích Znojemska. Přestože přesný počet zvířat, která uhynou po střetu s auty, nelze zjistit, protože žádná taková agenda jednoduše neexistuje, dá se říci, že na silnicích regionu takto zahynou ročně stovky zvířat. Některé se dostanou do ruky myslivců, jiné do kafilerie, drobnější zvířata pak především na frekventovaných silnicích kola aut, zvláště pak těžkých kamionů, prostě rozjezdí.

11.5.2013

Parkování ve Znojmě chce trochu trpělivosti

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/– Zóna, parkování zpoplatněno, rezervované parkoviště pro rezidenty, vyhrazené parkoviště pro firmy, úřady či invalidní řidiče, zákaz stání, zákaz zastavení, botička, pokuta, odtah. Slova či slovní spojení, která patří mezi ta méně či dokonce nejméně oblíbená mezi řidiči nejen ve Znojmě.

3.5.2013

Nehody: sypal se chléb, cívky, padla i socha

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Každý rok se na silnicích regionu stane nějaká kuriózní nehoda. Naštěstí se při těchto událostech lidé většinou zranili pouze lehce.

27.4.2013

Autem z Rakouska na Moravu? Přes přechody

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Vyjet si autem do Rakouska může dnes, na rozdíl od doby před rokem 1989, kdokoli a kdykoli. A také se bez potíží a nepříjemných kontrol na hranicích vrátit. Tedy pokud není daný řidič v hledáčku Interpolu a pokud má v pořádku auto i všechny potřebné doklady.

21.4.2013

Silnice regionu jsou plné děr. Hevlín je opravuje

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ – Více dopravních značek, které řidiče varují před dírami v silnicích a dalšími nerovnostmi, může v těchto dnech potkat řidič, který brázdí silnice regionu.

13.4.2013

Pneumatiky sviští po asfaltu i šatovské dlažbě

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Především asfaltový povrch různé kvality a opotřebení, zvlášť nyní po zimě, ale také betonové panely, tradiční šatovská dlažba či dokonce dobové kočičí hlavy. S těmito povrchy vozovek se může potkat řidič na Znojemsku jak v ulicích měst a vesnic, tak na samotných spojnicích mezi obydlenými aglomeracemi. Rozdíly mezi kvalitou silnic jsou mnohdy velmi zásadní.

6.4.2013

Řidiči zdraví svatého Mikuláše místo Kryštofa

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řada řidičů denně troubí v Grešlovém Mýtě na sochu svatého na mostě. Není to však jejich patron. Stojí tam totiž svatý Mikuláš.

4.4.2013

Zpěvák Marek: Hrát v mladé kapele je hodně nevděčná úloha

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Zpěvák již neexistující kapely Kočka v Septiku Jiří Marek prošel řadou hudebních uskupení, aby zjistil, že nejlépe se mu koncertuje sólově. Sám si zodpovídá za chyby.

24.3.2013

Znojemsko zpoza volantu: větrný mlýn i jaderná elektrárna

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řidičům cestujícím autem po silnicích Znojemska se nabízí zajímavé a atraktivní pohledy na kostely, zámek, jadernou elektrárnu i větrný mlýn. Lépe je však zastavit, a prohlédnout si zajímavé objekty v klidu a bez nebezpečí případné kolize. Fotoreportáž Znojemského deníku Rovnost z cest po regionu najdete ve fotogalerii. Máte-li tip na zajímavá či výjimečná anebo dokonce nebezpečná místa na všech silnicích Znojemska, napište svůj tip na e-mail dalibor.krutis@denik.cz. Děkujeme!

17.3.2013

Ze Znojma do Prahy se jezdí po silnici E 59

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Evropská silnice E 59 začíná v Praze, protíná Vídeň i Maribor a končí v Záhřebu. Putují po ní i řidiči, kteří do Prahy míří ze Znojma.

10.3.2013

Železniční přejezdy: nebezpečí hrozí kdykoli

Znojemsko - /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ Jedním z nejnebezpečnějších míst, které může řidič na silnici potkat, je železniční přejezd. Pokud není šofér maximálně soustředěný při jeho přejíždění, hrozí v případě srážky s vlakem fatální následky. Drážní inspekce zaznamenává v poslední době velmi vysoký počet smrtelných nehod na přejezdech. Znojemsku se naštěstí aktuálně vyhýbají.

3.3.2013

Z příhraničních Jaroslavic míří do Rakouska celkem tři cesty

Jaroslavice /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Příhraniční Jaroslavice využívají dvě ze tří cest, které je spojují se sousedním Rakouskem. Jsou na nich i Náměstí Evropy a Přátelství.

1.3.2013

Seriál: Sportujte se Znojemským deníkem – 15. díl

Znojmo – Mají smysl soutěže typu „dostaň se do formy za pár týdnů" a je honba za dobrou postavou znakem marnivosti, nebo starosti o zdraví. Tím se zabývá další díl seriálu o cvičení s trenérem fitness Lubošem Bednářem.

1.3.2013

Seriál: Sportujte se Znojemským deníkem – 14. díl

Znojmo – Pomalu začíná jaro, a s tím je spojena i obava mnohých, jak budou jejich těla vypadat v plavkách. Někteří lidé hledají zaručené tipy jak snadno a rychle shodit přebytečná kila v časopisech a na internetu. Znojemský trenér fitness Luboš Bednář odpovídá na otázky týkající se nenaplněných očekávání z módních cvičení, jako například Zumby.

24.2.2013

Znojmo půlí průtah městem od Prahy na Vídeň

Znojmo /INFOGRAFIKA/ - Silnice číslo I/38 je páteří Znojma. Denně po ní projedou tisíce aut. Pro hasiče je mnohdy noční můrou. Často na ní auta sráží chodce.

17.2.2013

Vranovské serpentiny nabízí výhled na zámek

Vranov nad Dyjí /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Serpentina (z lat. serpentum had, pozn. red.) je prudká zatáčka cesty zpravidla v členitém horském terénu nebo úsek z těchto zatáček složený. Povětšinou se jedná o zatáčku na pozemní komunikaci, která otočí silnici o 160 a více stupňů prakticky do protisměru. Tak o serpentinách hovoří server Wikipedie.

30.1.2013

B-jam mě vrátil ke kořenům, tvrdí frontman Havlík

Znojmo, Slup /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ Blues je pro frontmana bluesrockové kapely Romana Havlíka základem muziky. Baví všechny, bez rozdílu věku.

27.1.2013

Kruhové objezdy jsou ve Znojmě i v Šanově

Znojemsko /INFOGRAFIKA/- Na křižovatce uprostřed vesnice mívali řidiči v Šanově na Hrušovansku často problémy. A na klidnou vesnici se tam poměrně často bouralo. Proto se vedení obce kdysi rozhodlo, že vybuduje kruhový objezd. „Ten vyrostl už v roce 2004 a od té doby máme klid. Žádná vážnější nehoda se tam už nestala," uvedl starosta Šanova Petr Škarek.

19.1.2013

Granátníci i zeměbrana bojovali na začátku 19. století o Znojmo

Znojmo /ZAJÍMAVOSTI MUZEA/ - Zmínku o bitvě u Znojma v červenci 1809 v mnohých učebnicích dějepisu nenajdete. O veliké odvaze vojáků vyprávěli lidé legendy.

18.1.2013

Znojmo kdysi zrušilo podchod. Kvůli penězům

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Nejbezpečnější křížení silnice a cesty pro chodce je podle odborníků podchod nebo nadchod. I Znojmo mívalo kdysi jeden podchod. Desítky let sloužil na křižovatce ulic Vídeňská a Brněnská. Kvůli neochotě města investovat do oprav dělníci nakonec podchod zasypali. Dnes už si málokdo z řidičů v tomto místě vzpomene, že jede právě nad bývalým podchodem. A chodci musí silnici překonat přes přechody.

11.1.2013

Dyjská křižovatka čeká na vyšší bezpečnost

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- A jsme ve Znojmě! Řekne si patrně mnohý řidič, přijíždějící do královského města na Dyji po silnici první třídy číslo třiapadesát z Brna v okamžiku, kdy bezpečně projede nechvalně známou dyjskou křižovatkou. Proč nechvalně? Je nebezpečná, ocejchovaná smrtelnými nehodami a z vedlejší silnice se na hlavní velmi špatně vyjíždí. A když už se vyjede, řidič by měl pěkně šlápnout na plyn, aby do něj nenarazil příliš rychle jedoucí motorista na hlavní.

25.11.2012

Zvuk šicího stroje mě vždycky uklidňoval, tvrdí Kubíková

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Jitka Kubíková kolem sebe shromáždila stejně smýšlející ženy a založila Patchworkový klub. Nedávno otevřela vlastní obchod ve Znojmě.

23.11.2012

Ve Stálkách se líbilo i loupežníku Graselovi

Stálky - Malá příhraniční vesnička na Vranovsku, která leží poněkud stranou hlavního turistického ruchu, může lákat ke spokojenému a klidnému životu nejen příznivce Járy Cimrmana. Ten by jistě ocenil nápaditý název obecní hospody. Téměř na konci světa si můžete totiž dát orosené pivko v hospůdce Na konci světa. Další milou kuriozitou, byť historickou, je, že ve Stálkách měl za napoleonských válek milenku slavný loupežník Grasel. Kdo ví, možná ve Stálkách žije doteď Graselův potomek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT