VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

29.5.2012

Starosta Hos: Nechci skončit jako Rath, těším se na důchod

Grešlové Mýto /ROZHOVORY SE STAROSTY/ -  Starostou Grešlového Mýta je Ivo Hos deset let. Funkci dělá občas na úkor svého vlastního podnikání. Přesto se ještě v příštím volebním období chystá kandidovat.

29.5.2012

Mladíci z N.O.D.U.R. hráli i v zahraničí

Znojmo - Hudba je jejich život. Jsou mladí, baví je to, dělají maximum a mají jasno v tom, co hrát. To je znojemská kapela N.O.D.U.R., kterou můžete znát z festivalů, jako je Wake Up, Zámostí či Majálesové slavnosti.

25.5.2012

Lesoničtí opraví Sokolovnu svépomocí

Lesonice /SERIÁL VESNIČKY A MĚSTA/- Malebná vesnička mezi Petrovicemi a Miroslavskými Knínicemi se může pyšnit naučnou stezkou pro výuku přírodovědy pro děti školou povinné a Sokolovnou, postavenou a dosud opravovanou výhradně svépomocí. Podobný kolektivní duch a snažení jsou v dnešní době již poměrně ojedinělé. Místní lidé se druží nejen při společném budování a opravování. Jsou zde aktivní rybáři, hasiči, ochotníci a členové Sokola.

22.5.2012

Počítač umím jen odpojit při bouřce, usmívá se starosta Lesné

Lesná /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Dvaašedesátiletý starosta Lesné Antonín Kubiš pracuje pro obec více než dvacet let. Tvrdí o sobě, že je stará škola a s počítačem si netyká.

18.5.2012

V Kadově na Moravskokrumlovsku mají školku jen pro stromky

Kadov /VESNIČKY A MĚSTA/ -  Malou vesničku na Moravskokrumlovsku většinou řidiči minou. Krčí se totiž nenápadně, ztracená mezi poli na trase z Hostěradic do Dobelic. Dříve sem nezajížděl ani autobus a místní lidé museli absolvovat před cestou do zaměstnání asi půldruhakilometrovou procházku k hlavní silnici, pokud chtěli využít hromadné dopravy. Hledá-li člověk klid, může zde najít téměř idylický život.

16.5.2012

Ochotníci z Petrovic bavili lidi Cimrmanovým Aktem

Petrovice /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Je nedělní podvečer a petrovické ochotníky čeká druhá repríza divadelní hry Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Akt. Čistě pánské osazenstvo souboru trousí sarkastické poznámky a zahání tak nervozitu.

15.5.2012

Kdysi mi hrozilo i vyloučení ze strany, říká starosta Březina

Horní Dunajovice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Pětapadesátiletý starosta Horních Dunajovic Ladislav Březina je prvním mužem své obce již čtvrté volební období.

12.5.2012

Kristovy léta: Je skvělé, když s námi zpívá celý sál

Znojemsko /ZNÁTE JE Z DÓDIÍ/ - Kristovy léta dostaly pomyslnou občanku. Oslaví to billboardem u Olbramovic a narozeninovou party, na které zahrají všichni bývalí členové.

11.5.2012

Stretánka v Suchohrdlech vždy zahajuje motosezonu

Suchohrdly u Miroslavi /SERIÁL VESNIČKY A MĚSTA/ - Dubnové noci jsou ještě chladné, ale to nemůže odradit stovky příznivců rychlých kol, větru ve vlasech a tvrdé rockové muziky od účasti na tradiční Suchohrdelské stretánce. Vůbec jeden z prvních jarních motorkářských srazů na Znojemsku pořádají právě v Suchohrdlech u Miroslavi.

4.5.2012

Petrovičtí shánějí muzejní exponáty

Petrovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Unikátní došková chalupa a pestrý společenský ruch charakterizují Petrovice na Moravskokrumlovsku. Milovníky vesnické kultury zde baví čistě mužský ochotnický soubor, věnující se odkazu Járy Cimrmana, dechová kapela Petrovanka a taneční soubor. Jako by se sem soustředili kumštýři nejrůznějších oborů a neúnavně vymýšleli, čím zase ostatní překvapí.

2.5.2012

Pepa Barnet: Všude chodíme dolů, proto jsme Sešup

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Muziku milují, žijí jí, umí ji udělat a některým občas i drobně vylepší rodinný rozpočet. Většinu z nich lidé nejen ze Znojemska znají, nyní však vytvořili novou skupinu, která nedávno získala v oblastním kole soutěže Porta cenu diváků. Řeč je o skupině Pepa Barnet & Sešup.

27.4.2012

Žerůtky chtějí mít opět raky a mloky

Žerůtky – Motýl, který vyletí ze své kukly. Tak by se dalo mluvit o malé vesničce patřící do sametové revoluce pod Kravsko a ještě před pár lety poznamenané jednou z největších ekologických havárií svého druhu na Znojemsku. Řeč je o Žerůtkách, které se za posledních třiadvacet let změnily, alespoň podle místních, k nepoznání.

25.4.2012

Sbormistryně Piknerová: Hodina s kluky je jako čtyři s děvčaty

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Dvacet let je duší pěveckého souboru Carmina Clara jeho sbormistryně Ludmila Piknerová. Namísto jednoho sboru jich teď ale vede až pět.

24.4.2012

Politikaření na malou vesnici nepatří, tvrdí starosta Hrabětic Fodor

Hrabětice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Osmapadesátiletý Jaroslav Fodor většinu svého profesního života pracoval na vývoji nových strojů pro potravinářský průmysl. Před šesti lety zamířil od rýsovacího prkna do komunální politiky. Vyhrál dvoje volby a druhé období je starostou Hrabětic, kde žije celý život.

20.4.2012

Šumná: staré nádraží a moderní kostel

Šumná /VESNIČKY A MĚSTA/ - Druhou nejmladší obcí Znojemska, původně nazvanou Schönwald, je Šumná. Jméno přeložené z polštiny znamená pěkná. Vesnice na sebe v posledních letech upozornila nejen nepříjemným exekučním sporem s firmou Colas, ale také se připomněla tím, když zde po dlouhých letech vyrostl zcela nový kostel Svatého Ducha.

17.4.2012

Místostarosta Němec: S hospodářstvím mi pomáhá pět synů

Přeskače /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jednačtyřicetiletý místostarosta vesničky Přeskače Jiří Němec má k obci blízký vztah. V jejím okolí hospodaří na dvou stech hektarech půdy.

13.4.2012

V malebných Trstěnicích je každý druhý Březina

Trstěnice /SERIÁL VESNIČKY A MĚSTA/ - „Táto, podívej, to jsou ale panorámata,“ proletí snad každému hlavou známá filmová hláška při pohledu na Trstěnice. Jsou totiž při příjezdu od Skalice opravdu malebnou vesnicí jako z Ladových obrázků. Na kopci nad vsí se monumentálně vypíná kostel, který je zdálky vidět.

11.4.2012

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka roztančila i živelné Španělsko

Znojmo - Rytmické a živelné tóny Cimbálové muziky Antonína Stehlíka dokážou zvednout ze židlí i zdánlivé odpůrce folklóru. Cimbálovkou prošla za sedmadvacet let jejího fungování padesátka muzikantů.

6.4.2012

Želetičtí vyrábí papír a hrají i divadlo. Malé městečko žije vlastním životem

Želetice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Je středa krátce před polednem. Poklidnou želetickou náves naruší příjezd dodávky s hlasitým tlampačem: „Vykupujeme kožky a kůže,“ ozývá se křaplavý hlas z amplionu.

3.4.2012

Nenapadlo by mne, že budu starostou, říká třiatřicetiletý Balík

Miroslavské Knínice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Třiatřicetiletý Jiří Balík je knínickým starostou necelé dva týdny. Na vedení obce se ale podílí už půl roku. Ve starostování vystřídal Renatu Ryšavou, kterou zastupitelé odvolali loni na podzim. Funkci přijal jako neuvolněný a říká o sobě, že je především strojař, kterému je nejlépe ve fabrice.

30.3.2012

VESNIČKA A MĚSTA: Těšetický kostel vede krajskou soutěž

Těšetice - O nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok soutěží těšetický kostel. Průběžně se drží na prvním místě.

28.3.2012

Plánovaná oprava kinosálu nejspíš přeruší činnost Bezgestu

Moravský Krumlov /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Pozkouškové rozborové semináře nad orosenou sklenicí piva v místní hospůdce budou muset na nějaký čas krumlovští ochotníci oželet. Jejich zkoušky i samotná představení totiž přeruší oprava kinosálu, který zároveň slouží i jako stánek pro divadelní múzy.

23.3.2012

Tasovice: venkovský fotbalový klub hraje divizi

Tasovice /VESNIČKY A MĚSTA/ – Malou vesnici Tasovice znají lidé z republiky i ze zahraničí díky rodákovi Hofbauerovi. Na tradiční pekařskou pouť, která jej připomíná, jezdí hosté ze zahraničí. Daří se zde  vínu a v sále zdejšího kláštera vystupuje divadelní spolek.  Poměrně výjimeční jsou místní fotbalisté, kteří kopou druhou nejvyšší soutěž na okrese.

21.3.2012

Mopeda ze Secretů bigbeat pořád baví. I přes personální změny

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Vlasaté máničky v rozervaných riflích v transu poskakují pod pódiem. Cigaretový kouř se mísí s umělou mlhou na jevišti, odkud vystupují charismatické postavy rockerů. Kluci ze Secretu umí zahrát pořádně tvrdý rock a těší je to už řadu let.

20.3.2012

Starosta Vémyslic Doubek: Prvním úkolem bylo uklidnit rozhádané lidi

Vémyslice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Vémyslice na Moravskokrumlovsku vede třetí volební období starosta Milan Doubek. Na začátky raději nevzpomíná. Začínal úplně od nuly.

17.3.2012

Šampion Znojemského koštu je z Vinařství Líbal. Už podruhé

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Sauvignon, ročník 2011 v pozdním sběru z Vinařství Líbal je šampionem letošní třiadvacáté přehlídky Znojemské vinařské podoblasti nazvané Znojemský košt. Ta se koná právě v sobotu ve štukových sálech Louckého kláštera. Marek Líbal, syn zakladatele vinařství, převezme hlavní trofej z okresní výstavy už podruhé.

16.3.2012

Obec Slatina láká hlavně na zámek a letos oslaví dvě kulatá výročí

Slatina /VESNIČKY A MĚSTA/ - Malá obec letos slaví 100 let od založení hasičů a 10 let závodů, které pořádá Moped Team Slatina.

13.3.2012

Po pádu režimu jsem šel do politiky rád, říká starosta Citonic Molík

Citonice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Čtyřiapadesátiletý starosta Citonic František Molík je služebně nejstarším zastupitelem v obci, kterou vede. Pro obec pracuje již dvaadvacet let. Po sametové revoluci začal nejprve pracovat jako místostarosta, od roku 2006 je nepřetržitě starostou Citonic. Svoji vesnici a lidi v ní zná dokonale.

10.3.2012

Vinaři hodnotili loňský ročník: dvě jedničky

Znojemsko /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Odborníci na vinařství jsou spokojeni s objemem i kvalitou loňské sklizně. Podle nich půjde díky tomu o třetí rentabilní ročník od roku 1990.

2.3.2012

Oleksovice proslavily Četnické humoresky. A márnice

Oleksovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Jeden díl populárního moravského seriálu Četnické humoresky se natáčel právě v Oleksovicích na Znojemsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT