Ocenění tak tento týden převzaly firmy Vinařství Lahofer, K-Produkt a SUNCONE.

„Každé ocenění je pro firmu zajímavé a důležité. S touto cenou, na rozdíl od těch vinařských, zatím žádnou zkušenost nemáme, takže uvidíme, jaký bude mít efekt,” řekl člen představenstva Vinařství Lahofer Jaroslav Chaloupecký.

„Dobré vztahy s našimi zákazníky si budujeme už od začátku. Hned zkraje jsme třeba začali vína zavážet až přímo k odběratelům, což tenkrát nebylo úplně běžné. Časem je pak ale vidět, že se tato naše snaha zúročuje. Jsme firma, která chce být na trhu dlouho. Chceme, aby si odběratelé naše vína objednávali a aby naše vína chutnala zákazníkům. Tomu podřizujeme vše,” doplnil Chaloupecký.

Oplatky a trubičky

Ocenění si považují i představitelé firmy SUNCONE, která ve Znojmě vyrábí od roku 1991 zmrzlinové kornouty v různých formách a velikostech, zmrzlinové poháry, misky, dekorativní oplatky a trubičky se světlou nebo tmavou čokoládou v různých délkách. „Pro nás je to samozřejmě pocta a doufáme, že ne poslední. Firma už od svého založení usiluje o výbornou kvalitu svých produktů, což jistě oceňují i zákazníci. Je to snad vidět i podle toho, že neustále rozšiřujeme výrobu,” sdělil prokurista firmy Jan Juračka.

„Ocenění Sdružení českých spotřebitelů vyjadřuje, že firma, která ho získala, trvale poskytuje služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele. Předpokládá se tedy, že naplňuje nejen požadavky dané obecně závaznými platnými právními předpisy, ale dále při poskytování služeb či při uvádění výrobků na trh má dostatečně srozumitelně deklarovanou jakost a spolehlivost. A že také nadstandardně poskytuje své služby s odpovídající odbornou úrovní prodejce, poskytuje potřebné informace spotřebitelům, například o zajištění odborného servisu a podobně,” sdělil krajský radní a předseda odborné komise pro Cenu Sdružení českých spotřebitelů na jižní Moravě Pavel Balík.

„Při udělení ceny bylo komisí ustavenou při Sdružení českých spotřebitelů přihlédnuto i k tomu, jaký image firma má jak mezi spotřebiteli, tak i u místní a podnikatelské samosprávy. Jde o nefinanční ocenění firem, které se dlouhodobě a úspěšně soustřeďují na kvalitu svých výrobků a vstřícný vztah k zákazníkům,” dodal krajský radní.