„Někdy ve dvaaosmdesátém roce jsme uslyšeli v rádiu německou chlapeckou skupinu Teens. Byli to čtrnáctiletí kluci. Tak jsme si řekli, když to zvládnou oni, proč ne my?“ vzpomíná na začátky skupiny Klaxon kapelník Jindřich Bulín. Mladý muzikant, který ovládal akordeon, oslovil dva bratrance. První chodil do houslí, druhý uměl na kytaru.

„To byla éra Katapultu. Takže Rosťa Koc usedl za bicí, Honza Bulín začal hrát na baskytaru a já piloval kytaru a zpěv,“ říká Bulín.

Kluci přemýšleli o názvu kapely. „Měli jsme dlouhý seznam návrhů až jednou přišel můj táta s malým plíškem z nějakého traktoru a na něm stálo: Klakson. Ukázal jsem ho klukům a všichni byli nadšení. Jen jsme změnili písmena KS na výraznější X,“ vysvětluje kapelník a také ředitel citonické základní školy Bulín.

Prvním oficiálním kapelníkem byl zkušený muzikant Josef Tomášek. „Vzal nás pod svá křídla. Měl na to papír a zkoušky a bez těch by to tenkrát nešlo,“ vysvětluje Bulín.

Postupně se v kapele střídali muzikanti, ale původní trio hraje dodnes. „Je to malý zázrak. Asi je to také tím příbuzenským vztahem a obrovskou podporou našich rodin. Ale kdyby nás to nebavilo, tak už asi neexistujeme,“ tvrdí Bulín.

Klaxon hraje především pop rock. Už od začátků své kariéry ale hrají tak zvaně tři na tři. „To znamená, že většinou střídáme moderní muziku s lidovkou. Hrajeme pro všechny generace. Nabízíme převážně české a slovenské pop-rockové věci, samo sebou lidovku, ale nebojíme se jít i do věcí tanečních, country, lehce punkových a hard-rockových. Pár kousků máme i ze světové scény. Dokonce jsme několik let měli, jako odnož Klaxonu, malou dechovku a hrávali i po vsích,“ vzpomíná Bulín.

Za téměř tři desetiletí Klaxon odehrál více než tisíc produkcí. „Od začátku si vedu evidenci. Hrajeme převážně na jihu Moravy. Zábavy, plesy, posvícení, ale i koncerty. A když hrajeme pro děti na domovské scéně v Únanově nebo v Plavči, pak vždy zdarma,“ přibližuje kytarista.

Kapelník tvrdí, že krom svých muzikantů nemá příliš přátel. „Zní to podivně, ale my vlastně nemáme skoro žádné kamarády, krom chlapů z kapely, protože na ně prostě nezbývá čas. Všichni máme svá povolání, své rodiny, kapelu a víc se tam nevejde,“ tvrdí Bulín.

V průběhu let se na muzikantských postech vystřídala pěkná řádka lidí. Dnes hraje Klaxon ve složení Jindřich Bulín zpěv, doprovodná kytara, Rostislav Koc zpěv, bicí nástroje, Jan Bulín basová kytara, Pavel Alexa saxofon, doprovodný vokál, Aleš Vybíral klávesové nástroje, doprovodný vokál, Zbyšek Hladík sólová kytara, doprovodný vokál. O zvuk a světla se stará Milan Vlček.

„Největší dík za to, že Klaxon vůbec existuje, patří našim manželkám a také rodičům, kteří to s námi zpočátku měli těžké,“ uzavírá Bulín.