Zahradu v přírodním stylu má hodonická školka už pět let. „Máme tam například vrbové domečky, které dětem slouží jako prolézačka i přirozený úkryt před silným sluncem. Na motýlí louce nám poletují hlavně babočky, jednak je lákají květiny, které tam rostou, jednak si ve školce motýly odchováme od housenky ze sady, kterou kupujeme,“ popsala ředitelka školky Marta Lattnerová.

Učitelky s dětmi také chodí často na vycházky do přírody v okolí. U rybníka pozorují třeba pulce. „Když vidíme housenku, tak dětem vysvětlujeme, že se z ní vylíhne krásný motýl a proto ji na potkání nemají zašlapávat,“ přiblížila ředitelka.

Stejně tak děti ve školce poznávají místní tradice a chystají si vystoupení. „Slavíme třeba masopust s různými hrami a soutěžemi a dětem také vysvětlíme místní tradice při masopustní zábavě, jako je palicová nebo šátečková. Chystáme si svoje vystoupení pro maminky nebo v adventu vánoční vystoupení. A když nás pozvou třeba z obce, tak rádi přijdeme se svým vystoupením i na další akce,“ doplnila ředitelka hodonické školy Lattnerová.