Zástupcům školky jde o to, aby se všichni zapojili a podíleli na společném zážitku. „Nějaká vystoupení s dětmi připravujeme, ale vždycky pořadu dáváme takovou formu, aby se zapojili i rodiče. Společně si hrajeme, děti převedou pohádku nebo taneční vystoupení, které se připravily, ale pravidelně do toho ještě nějak vtáhneme rodiče,“ vysvětlila ředitelka školky Milena Zachová.

Různé pořady chystá školka pro děti pravidelně. „Každý měsíc děláme nějakou akci, jednou přijede kouzelník, jindy žonglér nebo divadlo, vždy je to něco, čeho se mohou účastnit celá školka,“ doplnila ředitelka.

Vranov nad Dyjí má nově vlajku městyse. Při posvícení ji představitelé městyse nechali požehnat.
OBRAZEM: Požehnali novou vlajku městyse Vranov nad Dyjí

K stálým a oblíbeným pořadům patří hned zkraje školního roku ukázka dravých ptáků. „Přijdou k nám ze záchranné stanice pro dravce a vždycky přinesou různé zajímavé ptáky a dětem o nich povypráví a předvedou jim je,“ popsala ředitelka. Ke společným akcím s rodiči patří také tradiční ekologické tvoření na zahradě školky. Před koncem školního roku pak škola za se pro děti i s rodiči připraví tematickou vycházku do lesa s vyprávěním a plněním společných úkolů.