Školka v Pražské je prakticky zaplněná. „Celkem máme, i s pracovištěm u nemocnice v Jánského ulici 236 dětí. Na Jánského jich chodí padesát, do osmi tříd v našich čtyřech pavilone 186,“ vypočítala ředitelka školky Milena Zachová.

O zápis byl podle jejích slov mimořádný zájem. „Dětí bylo o dvacet víc než loni. Konečný počet, kolik dětí začne do školy v září chodit ale ještě nevíme. Část rodičů děti zapsala do několika školek a podobně,“ podotkla Zachová.

Některé děti vozí do školky rodiče i z okolních obcí. „Je jich menší část, ale máme takové případy. Buď to rodičům vyhovuje třeba kvůli zaměstnání, nebo děti dochází do našich dvou logopedických tříd. Těch je málo, proto děti s vážnějšími logopedickými potížemi do těchto tříd přichází právě i z okolních obcí,“ poznamenala Zachová.

O děti se ve školce stará pětatřicet zaměstnanců, z toho dvacet je učitelek. „Každý měsíc chystáme různé společné programy od vystoupení kouzelníků po jarní vycházku do lesa, kterou nám snad počasí brzy dovolí,“ řekla Zachová.