Za tu dobu se ve vesnici mnohé změnilo. Vesnička o sto třiačtyřiceti obyvatelích prošla mnoha změnami. Obec se také rozrůstá o malé občánky a z dřívějších šesti dětí jich mají dnes dvaatřicet. Ves se může také pochlubit nově vybudovanou návsí.

V Kyjovicích žijete dvaatřicet let. Co vás sem přivedlo?
Našel jsem si tu svoji manželku. Jsem tady spokojený. Jsme sice malá vesnička, ale žije se nám tady dobře.

Jak vás vůbec napadlo kandidovat?
Zastupitelstvo se tenkrát nedomluvilo a nezvolilo starostu. Mě přemluvili, abych kandidoval za nestraníky. Tak jsem to zkusil a lidé mě zvolili. Moc jsem sice nechtěl, kvůli práci a málo zkušenostem, ale nakonec jsem do toho šel.

Kolikáté volební období starostujete a proč si myslíte, že lidé volí pokaždé vás?
Starostuji již čtvrté volební období, pouze s jedním přerušením. Nevím, proč pokaždé zvolí mě. Nemůžu se přeci chlubit. Myslím si, že lidé, co tady žijí, tak opravdu vidí, že za ty roky se něco děje. Opravily se silnice a spousta dalších věcí. Takže já doufám, že jsou se mnou spokojení.

Jaké vykonáváte povolání kromě starostování?
Mám soukromou firmu vodo-topo-plyn. Je dost složité mít dvě práce. Ale mám tady paní účetní, která mi velice pomáhá, takže to zvládáme. Většinou starostuji večer a o víkendech, kdy se probírám všemi různými papíry. Je toho hodně, ale obě práce mám rád.

Navázal jste na práci předchozího starosty?
Převzal jsem obecní úřad, když byla dokončena plynofikace. Vesnice byla ale na tehdejší dobu velice zadlužená. Moje první volební období spočívalo hlavně v tom, že jsem se snažil dluh snižovat. Což se podařilo. Jakmile jsme začali znovu od nuly, tak jsme hned v dalším volebním období chystali plány na nový vodovod a spoustu dalších věcí.

Co všechno se za vašeho působení změnilo?
Především se opravil obecní úřad a náves, kde je i nová čekárna na autobus. Opravily se všechny hlavní komunikace a veliká část chodníků. Další na řadě byl kulturní dům. Všechno se dělalo postupně podle peněz. Pokaždé jsme si zažádali o dotaci a pomalu se nám podařilo všechno opravit.
Získali jsme už i stavební povolení na novou kanalizaci. Dostali jsme dotace, založili jsme sdružení obcí a společně se Žeroticemi, Výrovicemi a Tvořihrází budeme budovat kanalizaci. Do konce roku by se mělo začít stavět.

Co vás v obci nejvíce trápí?
Nejvíce nás trápí kanalizace. Už asi deset let. Ale teď už jsem klidnější, když vím, že se bude kopat. Jediné, co mi vadí nebo spíše mrzí, je, že dlouhou dobu tady nebyly moc dobré vztahy. Ale to se za ty roky zlepšilo a myslím, že je to čím dál tím lepší.

Jaké máte během roku zajímavé akce?
V letošním roce jsme měli dvě novinky. Na Den matek jsme uspořádali pro ženy oslavu, která měla veliký úspěch a doufám, že v tom budeme pokračovat. Druhou novinkou byl slet čarodějnic. Každoročně pořádáme také dětský den nebo naše tradiční posvícení.

Co vás v poslední době v obci potěšilo a co děláte rád ve svém volném čase?
Především mě potěšilo to, že už máme konečně své vlastní obecní symboly, které byly vysvěceny právě tento víkend u příležitosti posvícení.
Mým osobním velikým koníčkem jsou závodní poštovní holubi. Teď na ně nemám moc času, ale snažím se vždycky si nějaký ten čas najít. Jinak se ženou velice rádi cestujeme. Takže si každý rok dopřejeme aspoň jednu krásnou dovolenou.