Předchozí díly seriálu Vinaři pod lupou naleznete ZDE

Důraz na výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a na skladbu odrůd klade vinař Jiří Hort, který je zakladatelem dobšického Vinařství Hort. Jeho filozofií jsou proto dvě důležitá slova: odrůda a poloha. Sám vinice nevlastní, ale vybírá odrůdy z nejlepších poloh. Při vinaření se nebojí novinek a experimentů.

Největší úspěchy má přitom se svými růžovými víny. Je zakladatelem Asociace vinoték ČR, mezinárodní výstavy růžových vín Jarovín rosé a apelačního systému VOC Znojmo.

Kdy a jak vinařství vzniklo?
Vinařství funguje od roku 1999, kdy jsem se rozhodl začít vyrábět vína sám. Měl jsem už s výrobou vína i obchodem zkušenosti, tak jsem se rozhodl, že půjdu vlastní cestou.

Kdo vám s vinařstvím pomáhá a kolik máte zaměstnanců?
Nemám žádné zaměstnance. Pouze na lahvování, na sezonní práce a kampaně si najímám brigádníky. Jinak mi se vším pomáhá manželka.

Jaký je objem výroby?
Osmdesát tisíc lahví. Je to šedesát tisíc litrů vína. Nenajdete u nás sudové víno.

Na výrobu vína pěstujete vlastní hrozny nebo je nakupujete?
Nemám žádné vlastní vinohrady. Nevidím to jako svoji nevýhodu, ale spíše jako výhodu. Nejsem odkázaný na jednu polohu vinic, takže si vybírám ty nejlepší polohy pro danou odrůdu. Kdybych měl jednu vinici, ne všechny odrůdy bych na ní mohl pěstovat.

Odkud tedy hrozny nakupujete?
Můj rádius je Znojemsko, Mikulovsko a červená vína jsem vyráběl z oblasti Velké Bílovice a Velké Pavlovice.

Která vína nejvíce preferujete?
Co se týká bílých vín, tak jsou odrůdy, které mi nejvíce sedí. Patří mezi ně Sauvignon, ryzlinky a Veltlínské zelené. Proto tady taky vzniklo sdružení VOC. Protože znojemská apelace ukazuje, že právě tyhle odrůdy jsou na Znojemsku nejlepší. Když pominu VOC vína, tak mezi mé nejoblíbenější patří vína růžová. V roce 2009 jsem kompletně ukončil výrobu červených vín.

To je už vůbec nevyrábíte?
Právě naopak. Výrobu jsem přesunul do Francie do oblasti osmnáct kilometrů vzdálené od Châteauneuf-du-Pape. Každé dva měsíce do oblasti létám a víno vyrábím z padesát let staré vinice s odrůdami grenache se syrahem. Na trhu bude až za tři roky, protože jsem vše teprve zpracoval. Víno je teď v sudech a minimálně rok a půl bude prodýchávat. Potom dám odrůdy dohromady a provedu kupáž. Víno nalahvuji a zase více než rok nechám uležet.

V jaké cenové kategorii jsou vaše vína?
Zákazník si u nás může koupit víno od sto padesáti korun. Pod tuto kategorii nejsem ochoten vyrábět.

Jakou metodou vína vyrábíte?
Používám moderní i tradiční výrobu. Při vinaření se nebojím novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Naše vinařství se stále více zaměřuje na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína na zdravém kvasničném kalu, pozn. red.).

Kde si může zákazník koupit vaše vína?
V nabídce mám kolem třiceti bílých, červených i růžových vín. Jsou v nabídce ve vinotékách a restauracích po celé České republice.

Kolik vlastníte sklepů?
V současné době mám dva sklepy. Jeden je turistický a zároveň archivní a druhý je výrobní. Ten je starý dvě stě let a postupně ho opravujeme.

Kterých ocenění si vážíte nejvíce?
Asi nejvíce mě potěšila velká Zlatá medaile z Cannes s vínem Cabernet Sauvignon pozdní sběr rosé 2008. Je to největší světová výstava růžových vín.

Založil jste VOC, co na fungování po roce říkáte?
Kdo jiný by měl fungování VOC chválit než já? Jsem rád, že jsem jej uvedl v život. Spousta lidí neví, co tahle tři písmenka znamenají. Je to zlato, které jsme přinesli do Znojma. Lidi časem pochopí, že je to nejvíce, co jsme pro region mohli udělat. Příští týden se uskuteční druhý ročník festivalu VOC. Je to pro nás největší svátek, který jsme mohli zavést. Věřím, že se z toho stane jakési druhé znojemské vinobraní.

Tip sklepmistra
Ryzlink rýnský 2008 VOC
Temperamentní víno žlutavé barvy, ve vůni je výrazný projev meruněk a pomerančů, v chuti dominuje opět meruňka s medovým podtextem. Víno má výraznou kyselinu, je svěží a plné. Je vhodné k sladkovodní rybě, či králíku na svíčkové s karlovarským knedlíkem.
Suché víno: alkohol: 12 %,
kyselina: 7,5 g/l
cukr: 5,2g/l
Vážení čtenáři, seriál Vinaři pod lupou najdete také v tištěné podobě každou středu ve Znojemském deníku Rovnost.