VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

1. SC Znojmo

Bývalá ikona znojemského fotbalu Yonov: Děda by byl pyšný, že dělám u zedníků

Znojmo - Z profesionálního fotbalisty se stal před rokem Todor Yonov pomocníkem na stavbě. „Táhni z tý kabiny, jestli nebudeš takovej jako my,“ prozradil v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost, jak musel usměrnit fotbalovou hvězdu Marka Heinze.

Kabina omládla. Znojmo vstoupí do nové sezony s devíti talentovanými posilami

Znojmo, Brno – Hned s devíti posilami vstoupí do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže znojemský fotbalový klub. Na jihu Moravy se zaměřili zejména na talentované mladí, když kromě zkušených harcovníků Antonína Bučka a Michala Ordoše nepřivedli hráče, jenž má přes dvaadvacet let.

Další povedená příprava znojemských fotbalistů skýtá obavy

Znojmo – Příprava vyšla na jedničku. Z doposud devíti odehraných utkání fotbalisté Znojma vyhráli sedm a pouze dvakrát remizovali. V pátek od šesti hodin večer je čeká generálka proti třetiligovému Uherskému Brodu před ostrým startem druhé nejvyšší soutěže.

AKTUALIZOVÁNO

Znojmo opouští nejlepší střelec. Javůrek míří do Jihlavy

Jihlava - V uplynulé sezoně devětkrát překonal brankáře soupeřů a stal se nejlepším střelcem druholigového Znojma. Na nové smlouvě se ale nedohodl, a tak bude fotbalista Jan Javůrek v příštím ročníku hájit jiné barvy.

Jídlo si pořád krájím na menší kousky, říká na testech ve Znojmě záložník Kučera

Znojmo – Brněnská fotbalová Zbrojovka o něj nejevila zájem, tak si možná zahraje proti ní. Kmenový hráč Brna Jakub Kučera po ročním hostování v druholigových Vítkovicích zkouší štěstí ve Znojmě. Když uspěje, postaví se v nadcházejícím ročníku i Zbrojovce. „Pokud zůstanu ve Znojmě, duel s Brnem pro mě bude hodně zajímavý,“ přiznává jedenadvacetiletý záložník, jenž v letní přípravě naskočil do tří utkání, v nichž si připsal jednu branku a tři výhry.

Exotický duel. Znojmo vyzve tým z Karibiku

Znojmo - Fotbalisté Znojma v polovině června zahájili letní přípravu na nový ročník druhé ligy. Ve středu si ji zpestří utkáním s týmem Caribbean All Stars, složeným z hráčů Haiti, Jamajky či Trinidadu a Tobaga.

Pozici jedničky mi nikdo nezaručí, říká nový znojemský brankář Buček

Znojmo – V minulé sezoně restartoval profesionální kariéru v druholigovém Frýdku-Místku. Po sestupu se ale fotbalový brankář Antonín Buček přesouvá do Znojma, kde se bude věnovat také trénování gólmanů. „Kariéru ještě končit nechci, za nabídku jsem rád,“ říká čtyřiatřicetiletý Buček, jenž prošel i Baníkem Ostrava a kluby v Kazachstánu a Polsku. V pátek si v přípravě v dresu Jihomoravanů zachytal proti Zlatým Moravcům.

Posila do brány. Fotbalové Znojmo přivedlo z Frýdku-Místku gólmana Bučka

Znojmo - Posila do zadních řad. Druholigové fotbalisty Znojma posílí z Frýdku-Místku brankář Antonín Buček, jenž má i zahraniční zkušenosti.

Chyběl mi tlak na vítězství, říká útočník Ordoš po přestupu z Rakouska do Znojma

Znojmo – Fotbalovou kariéru si přál zakončit v klubu svého srdce, olomoucká Sigma o něj ale loni po návratu z kyperského angažmá neprojevila zájem. Útočník Michal Ordoš ostatní prvoligové nabídky odmítl a uplynulou sezonu strávil v nižších rakouských soutěžích. Před startem letní přípravy posílil druholigové Znojmo, ve kterém chce oživit ofenzivu i profesionální kariéru.

Jaro bylo špatné, ví trenér Kalvoda. U znojemských fotbalistů chce pokračovat

Znojmo – Před startem jara drželi sedmou příčku a plánovali zamotat boje o postup do nejvyšší soutěže, nakonec se do poslední chvíle rvali o uhájení pozice ve středu tabulky. To se znojemským fotbalistům nakonec povedlo, když v pátečním třicátém kole Fortuna národní ligy porazili na domácím hřišti Příbram 2:0 a sezonu zakončili na devátém místě.

Šamánek se s profesionální kariérou loučil gólem, Znojmo zdolalo Příbram

Znojmo – Stylově se rozloučil s profesionální kariérou, i když branka ani vítězství Rostislavu Šamánkovi dojem ze zpackané sezony nevylepšila. Při znojemské domácí výhře v posledním třicátém kole fotbalové národní ligy se gólem z pokutového kopu podílel na výhře 2:0 s Příbramí. „Jaro je zklamání, nevím, zda jsem někdy byl tak zklamaný. Sestoupili jsme s Brnem, jenže tam jsem tolik nehrál. Jaro je pro mě největší zklamání a gól nebo výhra mi náladu nezvedly,“ vyznal se subtilní útočník.

Výzva. Znojmo může s Příbramí ukázat, že na to má

Znojmo – Jarní část druhé ligy je neúspěšná, ale chtějí aspoň částečně napravit dojem. Znojemští fotbalisté v závěrečném 30. kole Fotbalové národní ligy přivítají v pátek v pět hodin odpoledne již postupující Příbram. „Pro hráče to je motivace proti bývalému prvoligovému týmu a teď postupujícímu,“ říká kouč Znojma Leoš Kalvoda.

Kdyby se hrála ještě tři kola, nejspíš se nezachráníme, přiznává obránce Helísek

Znojmo – Tragické jaro pokračuje. Znojemští fotbalisté z posledních šesti duelů vytěžili jediný bod za remízu s Viktorií Žižkov, zbylých pět prohráli. Naposledy o víkendu jasně 1:4 s pražskou Olympií. „Na gól se strašně nadřeme, a naopak skoro ze všeho jej dostaneme,“ posteskl si znojemský obránce David Helísek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT