VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

1. SC Znojmo

Šumbera: Musím předvést víc, abych se dostal zpět do základní sestavy

Znojmo /ROZHOVOR/ – Ostřelovali soupeřovu branku, ale neprosadili se. Záložník druholigového Znojma Šimon Šumbera se spoluhráči v páteční předehrávce Fotbalové národní ligy nenašel recept na brankáře Pardubic Luďka Frydrycha. Jihomoravané doma prohráli 0:1 a jejich náskok na druhý Hradec Králové se ztenčil na dva body. „Hradečtí mají ještě předehrávku. Tlak se může navýšit. Pořád ale víme, že to máme ve svých rukou," hlásí pětadvacetiletý Šumbera.

Žondra: Když získáme náskok devíti bodů, už postup neztratíme

Znojmo /ROZHOVOR/ – V přípravě patřila exekuce pokutových kopů k největším bolestem znojemském fotbalistů. První penalta v jarní části druhé ligy přišla na hřišti olomouckého béčka po faulu na Libora Žondru. Postavil se k ní David Ledecký a bezpečně pojistil vítězství 2:0. „Vypadá to, že neúspěšné penalty jsme zažehnaly. Ledy si věřil a proměnil ji s přehledem," povídá šestadvacetiletý útočník Žondra, který v prvním poločase otevřel skóre.

Fotbalistům Znojma se dařilo. Přehráli olomoucké béčko 2:0

Olomouc, Znojmo – Jednou brankou v každém poločase rozhodli znojemští fotbalisté nedělní utkání Národní fotbalové ligy na hřišti rezervního týmu Sigmy Olomouc. Po trefách Libora Žondry a Davida Ledeckého zvítězili 2:0.

Sigma? Hodně nečitelný soupeř, říká znojemský stratég Kučera

Znojmo – Nejbližšího soupeře zná velmi dobře, přesto je pro něj nečitelný. Kouč znojemských fotbalistů Radim Kučera strávil v Olomouci dlouhá léta své hráčské kariéry a o hanáckém klubu má dost informací i po svém přechodu k trenérskému žezlu. Teď jeho tým právě Sigmu vyzve, v neděli ve čtvrt na jedenáct dopoledne jeho svěřenci nastoupí v Olomouci proti domácí rezervě. „Pro mě je Sigma velká známá a zároveň neznámá. Hodně záleží, jací hráči proti nám nastoupí. Tým i kvůli tomu nemá žádný ortodoxní styl, kterým se prezentuje," vysvětluje Kučera.

"Brankář" Šamánek: Kdyby mě někdo trefil do hlavy a zlomil mi nos, stejně neuhnu

Znojmo /ROZHOVOR/ – Když v 92. minutě střetnutí Fotbalové národní ligy v Hradci Králově vyfasoval červenou kartu znojemský gólman Vlastimil Veselý a jeho tým už nemohl střídat, bez rozmýšlení navlékl brankářské rukavice subtilní útočník Rostislav Šamánek. Čelil pokutovému kopu Petra Mareše, jenže předpokládal opačnou stranu a domácí celek stvrdil vítězství 3:1. „Šlo o třetí gól, takže jsme si zhoršili i vzájemný zápas. Škoda, že když už k penaltě takhle došlo, nepovedla se mi chytit," mrzí šestadvacetiletého forvarda.

Recept na Hradec? Trpělivost a brejky, velí záložník Nepožitek

Znojmo – Ubránit nejlepšího střelce soutěže. Takový cíl si před dvacátým kolem druhé nejvyšší české soutěže stanovili fotbalisté 1. SC Znojmo. V neděli od pěti hodin večer vyzvou Hradec Králové, v jehož barvách úřaduje třináctigólový střelec Jan Pázler. „Věnujeme mu zvýšenou pozornost, protože dal v letošní sezoně spoustu branek. Všechno ale není jen o jednom hráči," myslí si znojemský záložník Radim Nepožitek před duelem s momentálně čtvrtým týmem soutěže.

Znojmo v boji o postup nechalo dva body v Třinci, dál však vede

Třinec, Znojmo – Těžký terén ofenzivně laděným fotbalistům Znojma v úterý příliš nepřál, a tak si ze hřiště Třince přivezli v dohrávce osmnáctého kola druhé ligy pouze bod za remízu 0:0. Na jejich vedení v tabulce to ale nic nemění, svěřenci kouče Radima Kučery mají na druhou Karvinou náskok pět bodů. „Každý bod z venku je dobrý, kdybychom vyhráli, je to samozřejmě veselejší. Čeká nás ale ještě hodně kol," hodnotil Kučera na klubovém webu.

Špatný terén v Třinci? K třem bodům vede dobrý úvod duelu a bojovnost

Znojmo – První jarní zápas odehráli před víc než dvěma týdny. Druhého se dočkají až v 22. března ve tři hodiny odpoledne. Tak dlouhou pauzu mezi mistrovskými duely fotbalisté Znojma ve druhé lize nepamatují. Utkání v Třinci totiž bylo předminulý víkend kvůli špatnému stavu hřiště odložené. K premiérovému venkovnímu utkání ve druhé polovině sezony tak Jihomoravané nastoupí až v úterý.

Znojmo startuje boj o postup. Se šesti posilami

Znojmo, Brno – Čtyřbodový náskok na prvním místě tabulky, šest zimních posil pro druhou část sezony. Výchozí pozice Znojma před startem jarní části Fotbalové národní ligy je komfortní. Jihomoravský celek ji v následujících třinácti zápasech hodlá přetavit v návrat do nejvyšší soutěže. „Jsem rád, že jsme klub dotáhli tak vysoko. Cíl je postoupit do první ligy a hrát na domácím hřišti před našimi fanoušky," potvrdil prezident klubu Ota Kohoutek.

Mentor Uličný o posilách: Líbil se mi mladý Weber, má fotbalové geny po tátovi

Znojmo /ROZHOVOR/ – Pomalu se smiřoval, že jeho spolupráce se znojemskými fotbalisty je u konce. Vedení druholigového celku mu ovšem nakonec předložilo novou smlouvu, na kterou s radostí kývl. Šestašedesátiletý Petr Uličný tak bude i nadále u celku, který aspiruje na postup do nejvyšší české soutěže, plnit roli mentora. „Zájem Znojma mě těší. O to víc, že mám s celým klubem výborné vztahy. Řada borců z vedení mi dokonce říká Johne," směje se stratég.

Svozil po návratu do Znojma: Byt mám teď jen o patro níž

Znojmo /ROZHOVOR/ – Zatím kopíruje kroky záložníka Radima Nepožitka, který se do fotbalového Znojma vrátil už potřetí. Kmenový obránce olomoucké Sigmy Jaroslav Svozil zatím prožívá teprve druhý návrat na jih Moravy, ale už hledí i do budoucna. „Záleží, jak se dohodnou kluby. Mně se ve Znojmě líbí a rád za něj budu hrát i nadále," hlásí dvaadvacetiletý zadák před pátečním startem druholigového jara proti Ústí nad Labem.

Znojemští fotbalisté poprvé v přípravě zvítězili. Rozstříleli Prostějov

Hrušovany u Brna, Znojmo – Sedm zápasů čekali fotbalisté 1. SC Znojmo na první vítězství v přípravě na druholigovou jarní část. Lídr Fotbalové národní ligy se střetl v sobotu na hřišti v Hrušovanech u Brna s třetiligovým Prostějovem a hned od prvních minut diktoval tempo hry.

Priorita je odchod ze Znojma, hlásí navrátilec z testů z Vlašimi Zezula

Znojmo – Do startu Fotbalové národní ligy zbývá měsíc a den a sestava podzimního krále soutěže ze Znojma pomalu krystalizuje. Na začátku února hlásí jihomoravský celek další drobné změny. Tu největší představuje návrat obránce Tadeáše Zezuly, který byl na zkoušce ve Vlašimi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT