VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

čssd znojmo krize

čssd znojmo krize

O novém radním rozhodnou zastupitelé už v březnu

Znojmo – Po březnové schůzi zastupitelstva bude pravděpodobně jasné, kdo bude devátým znojemským radním. Koaliční strany se na tom chtějí dohodnout příští týden. Nového radního hledá radnice od konce minulého roku, kdy na svou funkci rezignoval Zbyšek Kaššai (ČSSD). Situace v jeho straně je pořád patová.

Sociální demokraté ve Znojmě se sloučili, Keremidský k nim prý nepatří

Znojmo - Jedinou městskou organizaci mají nyní ve Znojmě sociální demokraté. Sedm desítek členů se rozhodlo sloučit původně tři městské organizace na pondělním zasedání strany. Informoval o tom deník MF Dnes.

Místní organizace ČSSD ve Znojmě se sloučily

Znojmo – Zástupci tří znojemských místní organizací ČSSD se sloučily v jednu. Sedm desítek členů se tak rozhodlo na pondělním zasedání strany, napsal deník MF Dnes.

Nápisy na Lidovém domě hanobí radní

Znojmo - Nápisy hanobící oponenty současného vedení místní sociální demokracie se v pondělí objevily na znojemském sídle ČSSD. Policie případ vyšetřuje jako sprejerství.

ČSSD: po vylučování asi slučování

Znojmo - Znojemské organizace ČSSD se možná sloučí. Ze strany odešel Grois. Platforma žádá rezignaci Skopala a Kaššaie.

Místopředseda okresní ČSSD: Ubožáku, jsi politická mrtvola

Znojmo - Obvinění z kriminální minulosti a ostrá slova v SMS zprávě. Tak vypadá nejnovější kolo frakčního boje ve znojemské ČSSD. Místostarosta Marian Keremidský tvrdí, že místopředseda okresního výboru strany Oldřich Grois byl před jedenácti lety odsouzen za podíl na loupežném přepadení. Grois oponuje čistým trestním rejstříkem a místostarostovi napsal, že je ubožák a politická mrtvola.

O členství v ČSSD rozhodne soud

Brno/ Sedm sociálních demokratů z Králova Pole chce obhájit své členství u soudu. Jejich stranickou příslušnost totiž před měsícem zpochybnili delegáti brněnského městského výboru. Nelíbilo se jim, že stranické průkazy dostali poté, co na schůzi nebyla nadpoloviční většina členů.

Rada odvolala Kaššaie z městských funkcí

ZNOJMO - Bývalého radního a nyní opozičního zastupitele za ČSSD Zbyška Kaššaie odvolala rada města z funkce předsedy komise pro prodej a pronájem. Na jeho místě ho nahradí Vladimír Moltaš (ČSSD). Radním se nelíbilo, že v médiích kritizuje práci radnice a také, že už není jeden z nich. Kaššai odešel z rady města minulý týden s odůvodněním, že zde nemůže prosazovat program sociální demokracie. Zbylí dva radní za tuto stranu ve svých funkcích zůstávají. Kaššaie byl odvolán i z komise, která rozhoduje o výběrových řízeních.

Místostarosta Keremidský je znovu v ČSSD

ZNOJMO - Jako ve známé dětské hře to nyní vypadá ve znojemské ČSSD. V pondělí ze strany vystoupilo pět členu. Mezi nimi i místostarosta Marian Keremidský, kterému bylo minulý týden pozastaveno členství. Hned v úterý je zase přijala jiná místní organizace. Před několika týdny zase raketově narostl počet členů v další místní organizaci. Roztržka ve straně tak přerostla v zákopovou válku. Obě frakce se ale shodují v jednom. ČSSD ve Znojmě to před blížícími se volbami poškozuje.

Situací ve znojemské ČSSD řeší vnitrostraničtí kontroloři

ZNOJMO - Do pondělí měli odejít z koalice na znojemské radnici členové sociální demokracie. Vyzval je k tomu okresní výkonný výbor jejich strany. Tři ze čtyř zastupitelů ČSSD koalici stále podporuji. Radní a okresní šéf strany Zbyšek Kaššai ve své městské funkci oficiálně v pondělí skončil. Místostarostovi Marianu Keremidskému pozastavil okresní výbor členství v ČSSD. Hodlá se odvolat.

V brněnské ČSSD se rozhořel boj o moc

BRNO - Po dlouhých letech vládnou Brnu a nejlidnatější městské části Brno­střed. Potřebují být silní, aby mohli v koalici na brněnském magistrátu prosazovat své názory. Přesto to vypadá, že se brněnská organizace České strany sociálnědemokratické štěpí.

Keremidský: Ať ze strany odejde Kaššai

ZNOJMO - Rezignaci členů znojemského okresního výboru sociální demokracie požadují zástupci sedmi místních organizací strany. Reagovali tím na požadavek výboru, aby sociální demokraté opustili koalici na znojemské radnici a na návrh na vyloučení místostarosty Mariana Keremidského ze strany. „Dále požadujeme, aby hlavní iniciátor rozvratu v okresní organizaci ČSSD Zbyšek Kaššai zvážil nejen setrvání v zastupitelstvu, ale odešel i z řad sociálních demokracie. Pokud ta neučiní, může být jeho členství pro opakované porušení stanov zrušeno,“ uvedl Keremidský.

ČSSD nechce Keremidského

ZNOJMO - Sociální demokraté ve čtvrtek navrhli vyloučení místostarosty Znojma Mariana Keremidského. Spor uvnitř strany vyvrcholil.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT