VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Po silnicích Znojemska

Kochání přírodou? Tady je možností řada

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - „Vy ste se zase kochal, že jo, pane doktore," zní známá věta z úspěšného českého filmu Vesničko má středisková. Lékař v podání legendárního Rudolfa Hrušínského, na nějž věta směřuje, pak jen u svého auta zabořeného v silničním příkopu omluvně pokrčí rameny.

Budoucí řidiče připravuje desítka autoškol

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Desítky aut s výrazným označením autoškola brázdí denně silnice na Znojemsku. Běžný řidič se s nimi může potkat v ulicích měst, i na silnicích všech tříd. Jedenáctka autoškol, které na Znojemsku působí, připraví ročně kolem patnácti stovek uchazečů o řidičský průkaz.

Vranovsko: malebné cesty i potíže na sněhu

Vranovsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Příroda Vranovska je pro řadu místních i turistů nejhezčí v celém regionu. S nadsázkou se dá hovořit o jakémsi pohoří v rámci regionu.

Na silnicích Znojemska hynou stovky zvířat

Znojemsko - Mrtvý zajíc, přejetý ježek či žába, sražená kočka, srna i kanec. S mrtvými domácími, ale především divokými zvířaty se lze prakticky denně potkat na silnicích Znojemska. Přestože přesný počet zvířat, která uhynou po střetu s auty, nelze zjistit, protože žádná taková agenda jednoduše neexistuje, dá se říci, že na silnicích regionu takto zahynou ročně stovky zvířat. Některé se dostanou do ruky myslivců, jiné do kafilerie, drobnější zvířata pak především na frekventovaných silnicích kola aut, zvláště pak těžkých kamionů, prostě rozjezdí.

Parkování ve Znojmě chce trochu trpělivosti

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/– Zóna, parkování zpoplatněno, rezervované parkoviště pro rezidenty, vyhrazené parkoviště pro firmy, úřady či invalidní řidiče, zákaz stání, zákaz zastavení, botička, pokuta, odtah. Slova či slovní spojení, která patří mezi ta méně či dokonce nejméně oblíbená mezi řidiči nejen ve Znojmě.

Nehody: sypal se chléb, cívky, padla i socha

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Každý rok se na silnicích regionu stane nějaká kuriózní nehoda. Naštěstí se při těchto událostech lidé většinou zranili pouze lehce.

Autem z Rakouska na Moravu? Přes přechody

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Vyjet si autem do Rakouska může dnes, na rozdíl od doby před rokem 1989, kdokoli a kdykoli. A také se bez potíží a nepříjemných kontrol na hranicích vrátit. Tedy pokud není daný řidič v hledáčku Interpolu a pokud má v pořádku auto i všechny potřebné doklady.

Silnice regionu jsou plné děr. Hevlín je opravuje

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ – Více dopravních značek, které řidiče varují před dírami v silnicích a dalšími nerovnostmi, může v těchto dnech potkat řidič, který brázdí silnice regionu.

Pneumatiky sviští po asfaltu i šatovské dlažbě

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Především asfaltový povrch různé kvality a opotřebení, zvlášť nyní po zimě, ale také betonové panely, tradiční šatovská dlažba či dokonce dobové kočičí hlavy. S těmito povrchy vozovek se může potkat řidič na Znojemsku jak v ulicích měst a vesnic, tak na samotných spojnicích mezi obydlenými aglomeracemi. Rozdíly mezi kvalitou silnic jsou mnohdy velmi zásadní.

Řidiči zdraví svatého Mikuláše místo Kryštofa

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řada řidičů denně troubí v Grešlovém Mýtě na sochu svatého na mostě. Není to však jejich patron. Stojí tam totiž svatý Mikuláš.

Znojemsko zpoza volantu: větrný mlýn i jaderná elektrárna

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řidičům cestujícím autem po silnicích Znojemska se nabízí zajímavé a atraktivní pohledy na kostely, zámek, jadernou elektrárnu i větrný mlýn. Lépe je však zastavit, a prohlédnout si zajímavé objekty v klidu a bez nebezpečí případné kolize. Fotoreportáž Znojemského deníku Rovnost z cest po regionu najdete ve fotogalerii. Máte-li tip na zajímavá či výjimečná anebo dokonce nebezpečná místa na všech silnicích Znojemska, napište svůj tip na e-mail dalibor.krutis@denik.cz. Děkujeme!

Ze Znojma do Prahy se jezdí po silnici E 59

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Evropská silnice E 59 začíná v Praze, protíná Vídeň i Maribor a končí v Záhřebu. Putují po ní i řidiči, kteří do Prahy míří ze Znojma.

Železniční přejezdy: nebezpečí hrozí kdykoli

Znojemsko - /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ Jedním z nejnebezpečnějších míst, které může řidič na silnici potkat, je železniční přejezd. Pokud není šofér maximálně soustředěný při jeho přejíždění, hrozí v případě srážky s vlakem fatální následky. Drážní inspekce zaznamenává v poslední době velmi vysoký počet smrtelných nehod na přejezdech. Znojemsku se naštěstí aktuálně vyhýbají.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT