Burčák poteče proudem na krumlovském zámku
KDY: sobota od 11.00
KDE: nádvoří zámku, Moravský Krumlov
ZA KOLIK: 120 korun

Moravský Krumlov - Program začne hodinu před polednem a potrvá do devíti večer. "Zahrají revivaly kapel Lucie a Team, své umění předvedou sokolníci či šermíři,“ lákají pořadatelé. Od osmi hodin večer zabaví návštěvníky kapela Cayman. Milovníci vína si přijdou na své ve tři a v pět hodin odpoledne, kdy v zámeckém sklepení začne řízená  degustace vín. Vstupné je 120 korun.

Soutěž ve vaření gulášů
KDY: sobota od 11.00
KDE: sportovní hřiště, Uherčice
ZA KOLIK: startovné 150 korun

Uherčice - Už popáté se v Uherčicích sejdou přeborníci ve vaření gulášů. „Základem bude letos hovězí maso, ostatní přísady záleží na nápaditosti soutěžících,“ uvedli  pořadatelé. Soutěžit mohou jednotlivci i rodinná nebo třeba firemní družstva. Do vaření se všichni dají hodinu před polednem na sportovním hřišti v Uherčicích. Startovné je sto padesát korun.

Otevřou řopík i pěchotní srub
KDY: sobota od 9.00
KDE: řopík Vratěnín, srub Zatáčka u Chvalovic
ZA KOLIK: neuvedeno

Vratěnín, Zatáčka u Chvalovic - Řopík u Vratěnína a srub Zatáčka u Chvalovic si o víkendu mohou prohlédnout příznivci vojenské historie. Zatáčka bude po oba dny otevřená od devíti ráno do čtyř odpoledne. Rušno bude také ve Vratěníně. „Nabídneme komentované prohlídky bunkru a okolí, v sobotu od tří máme dětské odpoledne. Výročí mobilizace z roku 1938 připomene rozsvícení reflektorů v půl deváté večer,“ řekl Jaroslav Škrdla z pořádajícího spolku. V sobotu je bunkr otevřený od devíti do devíti, v neděli od devíti do tří.

Dlouhá noc s Helenou Vondráčkovou
KDY: sobota v 19.00
KDE: centrum Dukla, Znojmo
ZA KOLIK: 490 korun

Znojmo - Letošní tour nestárnoucí ikony české populární hudby Heleny Vondráčkové má v sobotu zastávku ve Znojmě. „Fanoušci se můžou těšit na moje největší hity.  Jako hosté vystoupí například mistr světa ve stepu Tomáš Slavíček či Šárka Rezková,“ vzkázala zpěvačka. Koncert v centru Dukla začne v sedm večer. Vstupné je od 490 korun.