Jak hodnotíte letošní volby do Senátu?
Mám radost z toho, že jsem obdržela tak velký počet hlasů i ve druhém kole. Mně z toho vyplývá, a doufám, že nebudu moc namyšlená, že mě lidi na Znojemsku opravdu mají rádi.

Ve druhém kole vás volilo téměř sedmdesát procent voličů. Co to pro Vás znamená?
Je to velký úspěch především proto, že šlo o druhé kolo, do kterého lidé moc nechodí. Navíc, byly to volby do Senátu, což v České republice není příliš oblíbená instituce.

Jaké reakce lidí vás nejvíce zasáhly?
Největší radost jsem měla, když jsem viděla šťastné oči mého manžela a našeho předsedy Vojtěcha Filipa. Negativní reakce zatím nemám. Je fakt, že jsem zatím neprošla všechny SMS, tak uvidím.

Jak se vyvíjí kauza vyhrožování vaší osobě?
Policie tu věc stále šetří, takže k tomu se nemohu vyjadřovat. Je fakt, že mi přišlo ještě několik nehezkých mailů a pokračovaly pomlouvačné telefonáty některým lidem na pevnou linku. Navíc se objevily velice negativní věci na webových stránkách jednoho znojemského tisku. Chystám se zajít na policii některé věci ještě doplnit. Víc to zatím nechci komentovat.

Jaké první úkoly vás v Senátu čekají?
Jak je vidět, Senát dozná velkých změn. Přijde řada nováčků, kteří tu práci vůbec neznají. Teprve uvidím, kam budu v rámci rozdělování činnosti zařazena. Osobně bych chtěla pokračovat v tom, co jsem dělala ve sněmovně, to znamená regionální rozvoj, veřejnou správu, případně i školství.

Kdy opustíte poslaneckou sněmovnu?
Mám již připravený dopis pro předsedu sněmovny, kterým oznamuji své zvolení do Senátu. Dopis půjde v pondělí. Týž den přijde k předsedovi sněmovny Vlčkovi můj nástupce, který ze zákona do sněmovny postupuje. Je jím starosta Ivančic Vojtěch Adam. Podle mých informací bychom už po druhém listopadu měli skládat senátorský slib u ministra vnitra Langera.

Budete mít v Senátu klub?
Měli jsme takové tiché přání, aby nás bylo pět pro to, abychom mohli vytvořit senátorský klub. To sice nevyšlo, je ale možné, že bychom obdobně jako ve sněmovně mohli třeba s nezávislými klub utvořit. Jde totiž o určitý servis. Pokud mít klub nebudeme, nebudeme mít například sekretářku, která senátorům připravuje poštu, tisky a podobně. Absence servisu by nás zbytečně zaměstnávala prací, kterou bychom mohli věnovat užitečnějším věcem. Navíc, všechny materiály se projednávají právě na klubu a je zvyklostí, mít závazné stanovisko klubu, podle kterého všichni jeho členové jednotně hlasují.

Jak chcete být blíže Znojemsku?
Jsem městský zastupitel. Dosud jsem se nemohla účastnit úterních jednání zastupitelstva. Díky skutečnosti, že Senát nezasedá tak často jako sněmovna, budu mít více času na práci v senátorské kanceláři ve Znojmě. Tam chci také řešit problémy Znojemska.

Jak si má občan vysvětlit váš proklamovaný boj o znojemskou radnici?
Po posledních komunálních volbách se mě lidé ptali jak je možné, že nejsi na radnici, když jsme ti dali hlas a vyhrála jsi? Vysvětlila jsem jim, že je to kvůli zákulisním jednáním ODS a dalších zastupitelů města. Nyní tedy budu mít víc času se zabývat některými kauzami na radnici. Budu vystupovat na jednáních a lidé mě určitě uslyší.