Vážení čtenáři, v této rubrice budeme také zveřejňovat příspěvky jednotlivých politiků. Děláme to proto, abyste si sami mohli vytvořit představu o jejich názorech. Texty neprošly redakční úpravou a nevyjadřují názor redakce.

Nechci kritizovat veškeré předvolební tanečky politiků zcela paušálně. Pokud někdo něco dobrého pro lidi inicioval a odpracoval, má plné právo se pod to i podepsat. Otázkou je, zda je uvěřitelné, když se někteří politici ukazují málem na všech novinových stránkách: od zpravodajství, přes předpověď počasí až po sport, snad jen černé kronice se vyhýbají.

Je však také potřeba umět rozlišit situace, kdy politik dělá show ve vlastní režii a kdy za veřejné peníze. Přijde mi zcela košer, když v předvolební kampani například sehrají politici nějaký fotbalový zápas, třeba i za účasti hvězd nebo se vyfotí v pěkně vyvedené masce na maškarním bále. Taková forma sebepropagace mi přijde v pořádku, byť je otázkou, nakolik je funkční.

Oproti tomu považuji za nehorázné, když politici pro svoje zviditelnění používají veřejné prostředky. Kolikrát není ani na první pohled poznat, zda za zveřejňováním líbivých fotografií politika stojí jeho zasloužená mediální atraktivita nebo jde o odměnu za přihraný obchod. Nemluvě o takzvaných předvolebních úplatcích, kdy se najednou těsně před volbami rozdávají nějaké speciální sociální dávky nebo naopak poskytují úlevy.

Kandiduji sice do Senátu, stejně jako ostatní zmínění, ale na popsanou propagandistickou hru nehodlám přistoupit. Určitě však budu chtít, aby i mé jméno každý spojil s věcnými tématy – například snahou o změnu nespravedlivého přerozdělování peněz do obecních rozpočtů. Malé obce dostávají až šestkrát méně na občana, než velké metropole. I to chci změnit a s tím kandiduji za Znojemsko do Senátu.