To že Znojemsko bude nakonec zastupovat v senátu komunistka Bayerová, ocenili bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport kurzem 1:1,05. Má tak podle nich šestkrát větší šance než starosta Nezveda oceněný kurzem 1:6. Ve zbývajících volebních okrscích vsadili na ČSSD. „Na základě výsledků prvního kola vypsali naši bookmakeři kursy pro kolo druhé a ve dvou třetinách obvodů jsou podle kursů sociálně demokratičtí kandidáti favority,“ řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Zájem o politické sázky podle něj v Česku vzrůstá. Bayerová získala v první kole senátních voleb jednačtyřicet procent hlasů, Nezveda sedmnáct.

Oba kandidáti už mobilizují své voliče do druhého kola. Zatímco Bayerová je znovu vyzývá k volbě. Nezveda vsází na to, že se nesmíří s přízviskem „rudé“ Znojemsko.

Přetáhnout dosud váhající voliče na svou stranu se budou snažit oba kandidáti i při dvou televizních duelech. První již předtočila televize Prima v pondělí a odvysílá ho ve středu pět minut před tři čtvrtě na šest v pořadu Minuty regionu. Na živo se pak Bayerová s Nezvedou utkají na veřejnoprávním zpravodajském kanále ČT24, a to v pořadu Události, komentáře. Ten ve středu začíná přesně o půl jedenácté večer.

DAVID GROSSMANN, DANIEL SMOLA