„Vzhledem k tomu, že představitelé Hnutí ANO se na dnešní setkání nedostaví, považuji jej za zbytečné a tímto je ruším,“ oznámil senátor v úterý ráno, několik hodin před plánovanou schůzkou lídrů stran.

Tomáš Třetina, TOP 09
Znojmo v křeči. Rezignoval další zastupitel, senátor svolává lídry k jednání

O jeho záměru Deník Rovnost v pondělí informoval. Senátor Tomáš Třetina měl v úmyslu pomoci Znojemským v složité situaci povolebních vyjednávání. Vítězné hnutí ANO tam složilo křehkou koalici s SPD a Znojmáky s převahou pouze jednoho hlasu v zastupitelstvu. Předseda oblasti hnutí ANO David Štolpa ale už včera považoval setkání za zbytečné. „V neděli jsme podepsali s SPD a Znojmáky koaliční smlouvu, čímž jsme své rozhodnutí stvrdili. Úvahy o vytvoření jiné koalice tak považujeme za bezpředmětné,“ řekl Štolpa.

Kompletní výsledky voleb ve Znojmě najdete ZDE

Těsně před volbami odstoupili z kandidátky dva členové hnutí ANO, další vystoupil ze zastupitelského klubu hnutí během jednání o koalici. Po volbách zcela rezignovali na své posty dva zastupitelé z uskupení Znojmáci. Jako důvod uvádí společně nesouhlas s SPD a také nátlaky různých stran na jejich osoby.