„Máme písemné prohlášení kandidátů, kteří v něm potvrzují, že o své kandidatuře nevěděli a nikdo je o ní neinformoval. Soud to však nevzal v potaz a do svého rozhodnutí vůbec nezahrnul podstatu podvodu, tedy podezření z falšování podpisů kandidátů,“ potvrdil Deníku lídr uskupení Společně pro Hrušovany 2022 Patrik Reichl. Deník Rovnost o události průběžně informoval.

Zda hrušovanské hnutí ANO 2011 skutečně padělalo podpisy kandidátů nyní prověřují policisté. „Jedná se o čerstvý podnět v souvislosti s podpisy na kandidátní listině v Hrušovanech nad Jevišovkou. Jsme teprve na začátku,“ potvrdil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Radnice v Hrušovanech nad Jevišovkou
Zamítnuto. Navzdory smrti kandidáta jsou volby v Hrušovanech platné, řekl soud

Vyjádření představitelů hnutí ANO 2011 se redakci nepodařilo opakovaně získat ani na okresní či krajské úrovni. Ve volbách v Hrušovanech získalo hnutí jeden mandát a jeho zástupce se stane součástí nově vzniklé koalice současné starostky Elišky Volné. „Na radnici budou ve vedení lidé, kteří podváděli. A starostka je ve vyjádření, jež poskytla soudu, obhajuje,“ nelíbí se Reichlovi.

Vlevo Dana Cashinová, vpravo Eliška Volná.
Volby v Hrušovanech bude řešit soud. Ustavující zasedání je v nedohlednu

S tím Eliška Volná nesouhlasí. „Obhajovali jsme pouze postup registračního úřadu při přepočítávání hlasů. Ten soud označil za správný,“ nechtěla starostka nařčení více komentovat.

Nyní připravuje podklady pro ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva, které museli Hrušovanští kvůli řešení podnětu u soudu odložit. „Máme na to patnáct dní od rozhodnutí soudu,“ potvrdila Eliška Volná.