Hodlá svému nástupci pomáhat alespoň ze začátku, novému starostovi bude oporu také místostarosta Václav Čaj, který na svém postu zůstal. Podle jejich vyjádření se revoluce v Hevlíně nekoná. Spolupracovat budou dál.

Osmatřicetiletý Lubomír Hort je na radnici nováčkem, být starostou neplánoval. „Vyplynulo to až z povolebních jednání, když mě voliči dali třetí nejvyšší počet hlasů. Chci navázat na rozdělanou práci svého předchůdce. Týká se to dostavby mateřské školy, zázemí pro základní školu, nového obecního úřadu, chceme spojit komplex školy a také vyřešit napájení obnoveného rybníka,“ uvedl příklady nový starosta Hort.

Profesí zemědělec s vysokoškolským titulem je hevlínský rodák, který ještě donedávna žil s rodinou v jižních Čechách. „Do Hevlína jsme se vrátili natrvalo před necelými dvěma lety. Funkci starosty přijímám jako poctu i velký závazek. Vážím si práce mých předchůdců a uvědomuji si, že v komunální politice jsem nováčkem. Budu se snažit uplatnit své zkušenosti a také touhu, aby se nám všem žilo v Hevlíně pořád krásně," projevil Lubomír Hort. close Antonín Pichanič (na snímku) ve funkci starosty Hevlína skončil info Zdroj: Deník/Dagmar Sedláčková zoom_in Antonín Pichanič (na snímku) ve funkci starosty Hevlína skončil