O jejich úmyslu informoval před několika dny jako první Znojemský Deník Rovnost. Podle koaliční smlouvy, kterou představitelé ODS a KDU-ČSL už podepsali bude lídrem kandidátky ředitel Znojemské Besedy František Koudela, dvojkou pak bude lidovecký politik Pavel Jajtner.

„Do konce února bychom chtěli mít jasno i o dalších místech na kandidátce. Koaliční smlouva přesně definuje klíč, podle kterého se jednotlivá místa budou obsazovat.” potvrdil Jajtner.

Vyjednávací týmy podepsaly koaliční smlouvu 26. ledna. Podle lídra místní Občanské demokratické strany Františka Koudely se chtějí dál podílet na chodu města.

„Pilířem našeho programu budou stejně jako v celostátních volbách spokojené rodiny, zdravé životní prostředí a vzdělané děti,” naznačil směr Koudela. V roce 2021 obdrželo celorepublikové uskupení SPOLU ve Znojmě 24,6 procent hlasů.

Jednání zastupitelstva města Znojma v Louckém klášteře.
Noví spojenci i nevraživost. Znojmem už hýbou politické manévry

Jak už psal Deník Rovnost bude znojemskému SPOLU chybět TOP 09. „Se senátorem Tomášem Třetinou, který je nejvýraznější osobností TOP 09 v našem regionu, jsme se nakonec shodli, že vzhledem k tomu, že TOP 09 nemá ve Znojmě širší základnu a zvažuje i možnosti svého koaličního projektu, nebudeme jeho stranu do našeho projektu zatím zahrnovat. V budoucnu to ale nevylučujeme,” poznamenal František Koudela.

Znojemská TOP 09 jedná v těchto dnech o koalici s uskupením Znojmáci.