Předchozí
1 z 13
Další

Pavel VajčnerPavel VajčnerZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováPavel Vajčner

předseda představenstva Znovín Znojmo, Hodonice

Dle mého názoru rozhodne solidnost a ne stavění vzdušných zámků. V této těžké době je také důležité sociální cítění kandidáta. Téma vinařství i víno samotné při rozhodování nepochybně pomůže.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

Vědomil VildomecVědomil VildomecZdroj: Deník/VLP ExternistaVědomil Vildomec

fotograf, nezaměstnaný, Znojmo

Podle mně potřebuje Znojmo dlouhodobý plán seriózního řešení rozvoje, aby se neděly takzvané hurá akce, bez dalších návazností. Problém je množství aut, komunikace, městská hromadná doprava, zeleň, vodní prvky. Dává se spousta peněz do akcí a málo do rozvoje infrastruktury. Uvidíme, jestli bude mít někdo kvalitní vizi.

Ivan BurdaIvan BurdaZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováIvan Burda

spolumajitel autoservisu, muzikant, Znojmo

Zkušenost mě naučila, že sliby a realita jsou nakonec úplně jiné. Měl jsem pocit, že můj hlas se vždy ztratil. Nechci to zažívat pořád znovu, proto jsem poslední čtvery volby už nevolil. Nemám to v plánu ani teď. Podotýkám ale, že také potom nenadávám na to, co se děje.

Karel ProcházkaKarel ProcházkaZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováKarel Procházka

stavební inženýr ve výslužbě, pilot, Znojmo

Budu volit ty, které znám. A ty, kteří nerozkrádají nebo to u nich nepředpokládám. Nebudu volit bolševiky, estébáky ani ANOisty. Ne levičáky. Ani jiné, o nichž vím, že se ženou za kariérou a mocí. Takže to budu mít těžké.

Veronika KrálováVeronika KrálováZdroj: Deník/VLP ExternistaVeronika Králová

průvodkyně NPP, jazyková korektorka, Znojmo

K volbám chodím pravidelně. Důležitý je pro mě postoj kandidátů nebo jejich uskupení k životnímu prostředí, ale také konkrétní lidé. Nezajímají mě půtky, důležité je, aby zvolení politici zajistili pokrok města. A je jedno, z které budou strany. Se souhlasem Veroniky Králové

Vojtěch ŠebelaVojtěch ŠebelaZdroj: Deník/VLP ExternistaVojtěch Šebela

kreslíř, fotbalista, člen justiční stráže, Znojmo

K volbám chodím pravidelně a myslím, že mám tentokrát i jasno. S prací současného starosty Jakuba Malačky jsem spokojený, myslím, že dělá hodně pro lidi, je důvěryhodný a osvědčil se. Má hodně nápadů, které inspirují i ostatní města. Například stravenkou pro bezdomovce nebo zapojením důchodců na přechodech pro chodce nebo zamykání městských objektů. Se souhlasem Vojtěch Šebela

Jiří LudvíkJiří LudvíkZdroj: Deník/VLP ExternistaJiří Ludvík

prezident Hudebního festivalu Znojmo a středoškolský učitel, Znojmo

Jsem velký patriot a vždy kladu důraz na kvalitní osobnosti, které už pro rozvoj města udělaly kus práce nebo ty, jež něco dokázaly jinde a nemyslí jen na sebe. Samozřejmě uvažuji o demokratických stranách, extremisty z toho vyjímám. Důležitým tématem ve Znojmě je transparentnost a činnost úřadu, s nimiž se musí stále pracovat.

Karel SemotamKarel SemotamZdroj: Deník/VLP ExternistaKarel Semotam

vedoucí marketingu, Znojmo

Ve vedení radnice nechci snílky nebo chronické kontrolory, ale někoho, za kým jdou vidět výsledky a kdo má odvahu postavit se za velké věci, aniž by znal jejich výsledek. Se souhlasem Karla Semotama

Vítězslav VítekVítězslav VítekZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováVítězslav Vítek

učitel ve výslužbě a youtuber, Znojmo

O politických záležitostech jsem nepřemýšlel, nepřemýšlím a ani nebudu přemýšlet. Je to prostě tak. V mém věku spočívá kvalita života úplně někde jinde.

Vladimíra DurajkováVladimíra DurajkováZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováVladimíra Durajková

ředitelka Jihomoravského muzea ve Znojmě, Tasovice

U nás v obci to není ani tak o tématech, ale o osobnostech, co pro obec a tedy občany dělají. Máme to jednodušší, protože se téměř všichni známe.

Karel FojtíkKarel FojtíkZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováKarel Fojtík

hudebník, Znojmo

Předvolební boje, ostatně jako všechny boje, nemám rád, proto je příliš nesleduji. Rozhodnu se až budu mít v rukou volební lístky a vsadím na jména a lidi, které znám a dá se u nich předpokládat, že budou pracovat tak, aby Znojmo dobře fungovalo.

Andrea KrejčíAndrea KrejčíZdroj: Deník/Dagmar SedláčkováAndrea Krejčí

kurátorka, Znojmo

Z mého úhlu pohledu bych uvítala, kdyby některá strana alespoň avizovala, že chtějí vytvořit skutečně smysluplnou strategii pro řešení kulturních otázek.

Co rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: Deník

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.