Datová zpráva od soudu dorazila v úterý ráno na tamní radnici. „Do tří dnů musíme soudu poskytnout podklady, poté má dvacetidenní lhůtu na rozhodnutí,“ potvrdila starostka města Eliška Volná.

Kompletní výsledky voleb v Hrušovanech nad Jevišovkou najdete ZDE

Ta získala ve volbách absolutní většinu hlasů pro svoji osobu. Vítězem voleb se však stalo uskupení Nová generace, nakonec ale skončí se svými čtyřmi mandáty v opozici. „Vzhledem k výsledkům voleb jsme nabídli paní Volné místo starostky, pro nás post místostarostky. Nakonec jsme se dozvěděli, že její strana Nezávislé Hrušovany se rozhodla pro koalici s tradičními partnery, s nimiž vede radnici už několik období,“ oznámila odchod do opozice Dana Cashinová z vítězného hnutí Nová generace.

Vlevo Dana Cashinová, vpravo Eliška Volná.
Volná nebo Cashinová? Hrušovany čeká rozstřel volební remízy žen

 Výsledek jednání potvrdila i starostka. „Rozhodli jsme se pracovat pro město s partnery s nimiž spolupráce funguje. Spolupráci s uskupením Nová generace a Společně pro Hrušovany se tak ale nevyhýbáme, pokud půjde z jejich strany o dobrou věc,“ vzkázala Volná.

Uskupení Nezávislé Hrušovany Elišky Volné získalo od voličů, stejně jako Nová Generace, čtyři mandáty. Celkově ale skončilo druhé v pořadí. S dalšími mandáty hnutí ANO, Nezávislých a KSČM bude mít v nově utvořené koalici převahu jednoho hlasu v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Eliška Volná, Nezávislé Hrušovany
Volby v Hrušovanech vyhrála Nová Generace. Nejvíc hlasů má ale Volná

V opozici skončí také uskupení Společně pro Hrušovany 2022, které je názorově blízké Nové generaci. Společně by dali jejich zvolení zastupitelé dohromady jen sedm hlasů. Pro hlasovací většinu by potřebovali o jeden více.

Důvod, proč uskupení Společně pro Hrušovany 2022 podalo k soudu návrh na prošetření hlasování ve volbách, jeho lídr Patrik Reichl komentovat blíže nechtěl. „Důvodná podezření prověří soud, do té doby se k nim nebudeme vyjadřovat,“ reagoval Reichl.