Oproti loňskému roku má letošní údržba rozsáhlejší charakter. „Je to z toho důvodu, že je oprava rozšířená o nové obložení zdí v lóžích a na balkoně. V těchto místech je za ty roky díky provozu největší a nejhorší opotřebení. Lóže a balkon už byly v katastrofálním stavu,“ sdělil ředitel Znojemské Besedy Dušan Varga.

Není to tak dlouho, co se v divadle uskutečnily větší opravy. „Před dvěma lety se instalovala klimatizace,“ vzpomíná Varga.
Opravné práce provedla pražská firma, která vyhrála výběrové řízení. „Je to firma, která se specializuje na opravy a údržbu divadel. Do výběrového řízení se přihlásila jako jediná. Cenová nabídla byla přes sto sedmdesát tisíc korun bez DPH,“ uvedl ředitel Besedy.

Celá oprava trvala pouze tři dny. „Opravdu to měli strašně rychle hotové. Práci odvedli dobrou a kvalitní,“ dodal Varga.
Takovéto opravy si ale vyžádají i nepříjemné drobnosti. „Asi jedinou malou nepříjemností, která vznikla v důsledku oprav, je zápach od lepidla. Ten se nám doufám do otevření podaří odstranit,“ konstatoval Varga.

Novou sezónu Městské divadlo zahájí desátého října. „Návštěvníci se mohou těšit na představení Jako Thelma a Louise v podání divadelního souboru Frída s Bárou Munzarovou a Martinem Trnavským v hlavních rolích,“ pozval Varga.

V předplatném je možné si vybrat a zakoupit vstupy na představení na celý rok. Předprodej funguje již od srpna. „Abonentní skupiny jsou tři A, B a C. V každé ze skupin je jiný žánr, takže si každý přijde na své. V předplatném si mohou lidé zvolit i místa k sezení na celou sezónu. Podle toho se také odvíjí cena. Předprodej si lze zařídit přímo v divadle a nebo v Besedě,“ vysvětlil ředitel.

Na webových stránkách divadla zatím návštěvníci program nenajdou. „Doufám, že se nám do příští sezony podaří program na internetu pořádně zpřístupnit. V tištěné formě ho ale zájemci najdou ve Znojemské Besedě a nebo je k dispozici v turistickém informačním centru,“ dodal Varga.
Divadelní sezona končí v květnu příštího roku.