Dny partnerských měst předvedou ve Znojmě Trento Povo, Trento Villazzano a Pontassieve z Itálie, polská Strzegom, slovenské Nové Zámky a Bratislava – Ružinov, rakouský Retz a místní Chrudim. „Ve stáncích nabídnou pro ně typická jídla a nápoje a na pódiu se vystřídají kulturní soubory z jednotlivých měst doplněné o vystoupení znojemských uskupení,“ pozval mluvčí města Pavel Kovařík.

Akce je součástí Májových slavností. „Dny partnerských měst jsou unikátní příležitostí na setkání s dávnými známými. Například s toskánským městem Pontassieve Znojmo pojí přátelství už od roku 1963,“ poukázala starostka Ivana Solařová.

Se závěrem dubna dokončili pracovníci na znojemské plovárně nejdůležitější přípravy na začátek nové sezony.
Plovárna Louka ve Znojmě má dvacet let. Letošní sezona začne v sobotu oslavami

Trhy a program na Horním náměstí začnou po oba dny vždy v deset hodin dopoledne. Chrudim si připravila loutkové představení, Bratislava zase představí Folklórny súbor Karpaty.

Program Dnů partnerských měst ve Znojmě ve dnech 10. až 11. května najdete ZDE.

Za Znojmo vystoupí mimo jiné Libohlásek, Cimbálová muzika Špalek nebo Dyjavánek. Na páteční večer je naplánovaný koncert Big Bandu Znojmo pod vedením Karla Fojtíka.

Zdroj: Youtube

V pátek se navíc koná módní přehlídka šperků a oblečení, v sobotu pak představí své umění šperkařky z České republiky i ze zahraničí. Po oba dny mohou navíc zájemci pořídit nové kousky do šperkovnic na Šmukbazaru. Pořádá ho Iveta Hlobilová a dobročinný bazar darovaných věcí podpoří Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. V plánu je i dobročinný prodej vín VOC.