Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku patří holandští Donna Blue a Polynation, rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile.

Muzikanty z Holandska pozvali pořadatelé do Znojma znovu. „Holandští Polynation měli před šesti lety takový úspěch, že jsme se rozhodli je k nám na Káru pozvat znovu a představit návštěvníkům festivalu jejich čerstvě vydané album,” přiblížil dramaturg festivalu Jan Krejčí.

Jak upozornil, návštěvníky čekají v pátek i v sobotu skvělé koncerty. „Těším se na vídeňské Shake Stew považované za vlajkovou loď rakouského experimentálního jazzu a na francouzské nu-disco duo Macadam Crocodile, které uzavře páteční program ve velkém stylu,” zmínil Krejčí.

Pátek zahájí plzeňští Blue Chesterfield s jejich mixem poutavého country, noise a shoegazu. Dále vystoupí Hrubá Hudba, což je unikátní fúze lidové hudby z Horňácka s elektronickou. Znojmo si užije hudební dialog mezi Jiřím Hradilem a primášem Petrem Mičkou a členy jeho Horňácké muziky.

| Video: Youtube

V sobotu zahájí festival zlínská tříčlenná skupina Corpo Midori hrající autorskou hudbu na pomezí jazzu, rocku a ambientu. „Následovat bude třebíčská kapela FruFru, která představí fúzi funku a jazzu doplněnou nevšedními texty Václava Bartoše. K západu slunce na Káře s výhledem do Podyjí zahraje holandská formace Donna Blue hrající indie pop,“ pozval Krejčí.

Závěr sobotní noci bude patřit již zmiňovaným Polynation z Holandska s jejich ambient experimentálním elektrem.

| Video: Youtube

Divadelní složku letošního Šramlfestu tvoří dvě dětská představení. V pátek se představí divadlo Damúza s krásným představením Faust a v sobotu oblíbené divadlo Mikro Teatro  a jejich Vítr z plachet.

Jako každý rok se mohou návštěvníci těšit na dětský výtvarný workshop, sobotní dražbu uměleckých děl a na nabídku plnou italských a asijských specialit, Hansův kančí guláš, pivo a lokální vína.

Festival budou moderovat herci Pavel Gajdoš a Filip Teller. Pořadatelé kromě zajímavé dramaturgie upozorňují na jeden z nejatraktivnějších výhledů, který Znojmo nabízí. Prostor na Káře se totiž nachází nedaleko kostela svatého Mikuláše a návštěvníky čekají výhledy do údolí řeky Dyje i na známé dominanty města.

Vstupné je 400 nebo 650 korun, lístky jsou ke koupi v síti smsticket.cz.