Ať ve filmech, ve kterých hrál, na barových stoličkách, na kterých rád posedává či na stylovém italském skútru, na kterém se pohybuje ulicemi Znojma. Svým naturelem se věčný teenager v posledních letech věnuje provozování klubů, do kterých zve mladé začínající muzikanty, ale i protřelé bardy jeho generace. Znojmu tak nabízí osvěžující doplněk zavedené klubové scény.

Dnes se v jeho podniku U Angoráka, který provozuje v sousedství Vlkovy věže, sejde hned několik umělců najednou. „Lidem nabídneme multimediální večírek s názvem Underground v prvním patře. Navštíví nás jednak bluseový mág Petr „Bubák“ Bublák, mistr nostalgické poezie Pavel Vrána, ale také něžný beatník Petr Baťa Kundrát a syrově poetický básník Eda Veselý. Svoji účast přislíbil i kníže pornofolku Záviš. Jeho by měl, jako tradičně, doprovodit Kuděj na harmoniku,“ láká na zajímavou akci Fiksa.

Vlastní nápad na akci vzešel od Ondřeje Kříže. „Je to nakladatel a šéfredaktor Řevu Bořivojky, fundovaného žižkovského měsíčníku. No a kluci se jednoduše domluvili, že si ve Znojmě udělají večírek,“ říká Fiksa.

Podnik U Angoráka provozuje od loňského září. „Každý měsíc u nás hraje živá hudba, po čtrnácti dnech hrajeme poslechovou muziku. Děláme alternativu, často k nám jezdí třeba Free band. Brzy bychom rádi uvítali kapelu Xindl X,“ nastiňuje Fiksa.