„Viliam se v zimě vrátil z tříměsíční cesty po Peru. Na přednášce promítne svůj asi pětačtyřicetiminutový snímek Maestro Ayahuasca a pak bude následovat beseda o současné situaci v Amazonii,“ informoval organizátor přednášky Bronislav Mikulášek.

Jak vysvětlil, název filmu je odvozen od jména halucinogenní liány, kterou používají šamani amazonských indiánů k léčebným účelům.
„Film i následná přednáška přiblíží amazonskou džungli, život tamních Indiánů vyvražďovaných mocnými kartely i život šamanů a způsoby využití posvátné liány,“ sdělil Mikulášek, který je sám nadšený cestovatel.

Další přednášku chystá Mikulášek na konec listopadu. „Bude se konat osmadvacátého listopadu a přijede na ni Günther Shermann z Rakouska, který se řadu let věnuje zkoumání kruhů v obilí, míst, kde vznikají i důvodům, proč se objevují. Vstupenky na obě akce mohou zájemci zakoupit v klubu Harvart,“ dodal Mikulášek

Přednáška s promítáním o Amazonii začíná dnes v půl osmé večer v klubu ve sklepních prostorách budovy školy na Václavském náměstí ve Znojmě.