Festivalu se nevyhnula změna v programu. Kvůli zranění jednoho z muzikantů museli pořadatelé zrušit koncert Čechomoru. Návštěvníci ale nebyli o nic ochuzeni, na místě úterního koncertu vystřídal známou kapelu Pavel Šporcl, který je na Znojemsku známý jako patron Hudebního festivalu Znojma.

Krumlovským přijel zahrát se slovenskou romskou cimbálovou kapelou Romano Stilo.
„Byla dobrá účast, místní byli spokojeni. Vše proběhlo podle plánu. Uvidí se, co bude dál,“ krátce zhodnotil Roman Válek, který připravoval dramaturgii festivalu.

I když je setrvání sbírky pláten v Moravském Krumlově stále více nejisté, Válek naznačil, že by měl festival fungovat i v příštích letech. „Je to sice festival pro Slovanskou epopej, ale já to spíš cítím tak, že je to festival pro město Krumlov. Je tam například krásný zámek, kde se dají pořádat koncerty, a řada dalších prostor. Uvidíme, jak se k tomu postaví nové zastupitelstvo,“ řekl Válek.

To potvrzuje i novopečený ředitel Městského kulturního střediska Moravského Krumlova Bořivoj Švéda.
„První ročník se velice vydařil. Bude mou snahou a cílem, aby festival pokračoval dál. Letošek beru jako odrazový můstek,“ říká Švéda.
„První dva koncerty byly prakticky vyprodané. Plno bylo také na Červené Karkulce, která měla velký úspěch. Velkou atmosféru měl i čtvrteční Koncert krumlovských rodáků ve Slovanské epopeji,“ zhodnotil Švéda.

Poslední den festivalu zaplnili Krumlov muzikanti. Vystoupila cimbálová muzika Dyjavánek, krumlovská country kapela Vlakvous, Smíšený pěvecký sbor Karla Němečka, Naše kapela a pěvecké sbory dětí z mateřské školy. Definitivní tečku za prvním ročníkem festivalu udělala Cimbálová muzika Antonína Stehlíka, která zahrála přímo mezi Muchovými plátny.

PETRA KLOBASOVÁ