Ten se na letošním ročníku festivalu představí dvakrát na dvou různorodých koncertech. V neděli 21. ledna ho doporovodí Big Band znojemské ZUŠ pod vedením Karla Fojtíka. „Zpívat s bigbandem je pro každého zpěváka, který se pohybuje v oblasti jazzu a blues vždy velký svátek. Běžně se takové příležitosti nenaskytnou. Pro mě je to také šance zavzpomínat si na mé oblíbené písně, které jsem už dávno nezpíval, “ svěřil se patron festivalu Peter Lipa.

Známý slovenský jazzman zakončí festival 30. ledna koncertem s Milanem Lasicou. Tato autorská dvojice má na svém kontě za posledních 35 let více než 50 společných písní. Koncert nabídne výběr toho nejlepšího a nejúspěšnějšího. „Strávit chvíle ve společnosti pana Lasici je mimořádný zážitek. Od příchodu na jeviště je cítit pohoda a vtip, které rozdává. A představí se také jako zpěvák, spolu zazpíváme tři duety,” sdělil Lipa.

Prezident festivalu Jiří Ludvík si letošní program velmi pochvaluje a požaduje festival za jeden z nejvydařenějších. „Letos se nám podařila taková zajímavá věc. Všechny koncerty Jazzového večera v klubech se odehrají na pěti místech. Nejsou od sebe více jak dvě stě metrů,” říká Ludvík.

Výstava znojemského fotoklubu nazvaná Ohlédnutí je k vidění v Domě umění do 11. února.
OBRAZEM: Ohlédnutí v Domě umění. Znojemský fotoklub zve na výstavu

Jazzový večer v klubech sdružuje pět koncertů za jeden večer. Letos se koná v samých sklepních prostorech s autentickou atmosférou. Jazz rozezní hotel Lahofer, penzion Austis, penzion U císaře Zikmunda, restauraci Na Věčnosti a Vysokoškolský klub Harvart.

JazzFest Znojmo se stal známou akcí nejen mezi obyvateli Znojma. „Dostal se i přes hranice a oslovují nás jazzmeni z cele republiky s touhou si ve Znojmě zahrát. A to je vyznamenání,” pochvaloval si prezident festivalu.

Koncert Viléma Spilky s kapelou letos s kolegy naplánoval v rakouském Drosendorfu, ze zahraničí přijíždějí angličtí přední jazzoví muzikanti Alexander Bone a Nigel Price a letos festival hostí i mnoho talentovaných účastníků ze Slovenska.

Koncert Petera Lipy s Milanem Lasicou je vyprodaný. Stejně tak tradiční novoroční koncert hollabrunnských muzikantů, který se také koná ve znojemském divadle, už hlásí jen několik posledních volných lístků. Podrobný program je na webu festivalu.

Z programu
Pátek 19. 1.
18.00 - 23.00 Jazzový večer v klubech - Na Věčnosti, Harvart, hotel Lahofer, Sklepení u císaře Zikmunda a penzion Austis

Sobota 20. 1.
9.00- 12.00 Mrznoucí jazz před radnicí - Kouda's Trio
19.30 Swingová tančírna (Django Jet) - Nový Šaldorf, obecní sál

Neděle 21. 1.
19.00 Peter Lipa & Big Band ZUŠ Znojmo - divadlo

Středa 24. 1.
19.00 Alexander Bone Quartet - hotel Premium

Pátek 26. 1.
19.00 Sisa Feher & Fehero Rocher - sklepení u císaře Zikmunda

Sobota 27. 1.

19.00 Vilém Spilka Trio- Jazzklub Drosendorf

Pondělí 29. 1.

19.00 Nigel Price Trio - sklepení u císaře Zikmunda

Úterý 30. 1.

19.00 Peter Lipa & Milan Lasica - divadlo