Dvacet let Plovárny Louka
Kdy: sobota 1. června od 10.00 do 17.00
Kde: Znojmo

Proč přijít: Zábavu na plovárně si užijí návštěvníci v sobotu od deseti hodin. Pořadatelé v tento den nebudou vybírat vstupné. „Od neděle pak můžete po celý týden využít slevu dvacet procent na vstupném. V sobotu v deset hodin je připravený bohatý program, včetně losování o volné vstupenky na plovárnu. Těšit se můžete na pohádkové postavy v nadživotní velikosti, ukázku první pomoci, kejklířské vystoupení a mnoho dalšího," pozvali organizátoři na sociálních sítích města.

Se závěrem dubna dokončili pracovníci na znojemské plovárně nejdůležitější přípravy na začátek nové sezony.
Plovárna Louka ve Znojmě má dvacet let. Letošní sezona začne v sobotu oslavami

Dětský den v parku

Kdy: sobota 1. června od 10.00

Kde: Znojmo

Proč přijít: Kdo dá přednost programu ve stínu stromů ve znojemských parcích, může začít také v sobotu v deset hodin dopoledne. V Horním, Středním a Dolním parku i v Hradebním příkopu budou připravené různé aktivity, hry a soutěže. K dispozici budou atrakce pro děti, program Střediska volného času, Městské knihovny Znojmo, tvořivý a zábavný program GaPu, ukázky záchranných složek, malování na obličej nebo program Turistického oddílu Čtverka.

Zdroj: Deník/ilona Pergrová

Den dětí ve V´RUN OFF´ Parku

Kdy: sobota 1. června od 9.00

Kde: park nad zámkem, Vranov nad Dyjí

Proč přijít: Příchozí si mohou užít nejrůznější herní aktivity spojené s tematikou venkovského hospodářství. Smyslem areálu není jen pohyb a zábava na čerstvém vzduchu, ale i poučení. Všechny atrakce jsou inspirovány právě přírodou a životem na venkově. Děti si tu rozvíjejí motorické schopnosti a formou her poznávají základy mechaniky či fyzikální zákony. Součástí areálu je i velké 3D bludiště v korunách stromů, vodní svět, kuličkový svět i stylové občerstvení.

Vodácký den

Kdy: sobota 1. června od 10.00 do 15.00

Kde: Vrabčí hájek, Moravský Krumlov

Proč přijít: Příjemný den u "Vrabčáku" si mohou užít děti z Moravského Krumlova a okolí. Na programu je rychlostní závod na raftech, zájemci se během dne svezou kromě raftu také v kajaku nebo kanoi. Zjistí také, jak se dělá eskymácký obrat. Pro dobrou náladu zahraje kapela Paroháči. Občerstvení je zajištěné. Pořadatelem tradiční akce je Vodácký klub Gold River.

Rybník ve Vrabčím hájku v Moravském Krumlově zažil dětský den v režii tamního vodáckého klubu Gold River.
Nechtěná koupel a hasiči, co hasí rybník. Vodáci slavili Den dětí

Otevření koupaliště

Kdy: sobota 1. června od 10.00

Kde: Moravský Krumlov

Proč přijít: V sobotu začíná sezonu koupaliště v Moravském Krumlově. Všechny děti mají v tento den vstup zdarma. Areál nabízí plavecký bazén, tobogán, skluzavku, vířivku a bazén s atrakcemi pro malé děti. Voda v bazénech je vyhřívaná solárními panely. Ke slunění lze využít ochozů kolem bazénů nebo travnatých ploch v areálu. Koupaliště bylo otevřené v červenci 2013.

Indiánskou stezkou

Kdy: neděle 2. června od 15.00

Kde: park u DPS, Jevišovice

Proč přijít: Svůj den oslaví dětí také v Jevišovicích. Akci zde naplánovali pořadatelé na nedělní odpoledne. „Koná se v parku u Domova pro seniory. Zveme děti, rodiče, prarodiče na oslavu Mezinárodního dne dětí. Akci jsme nazvali Indiánskou stekou, děti v indiánských kostýmech jsou vítány," vzkázali organizátoři.

Indiánský maškarní bál.Indiánský maškarní bál. Ilustrační snímek.Zdroj: Deník/Petr Škotko

Dětský den
Kdy: sobota 1. června od 14.00
Kde: park za radnicí, Hrušovany nad Jevišovkou

Proč přijít: Odpoledne plné zábavy čeká na malé účastníky také v Hrušovanech nad Jevišovkou. Organizátoři nachystali program v parku za radnicí, začátek je naplánovaný na druhou hodinu odpolední. Malé i větší dětí čekají skákací hrady. Součástí programu je i ukázka balancování i dalších divácky atraktivních prvků na napnutém popruhu. Zájemci si užijí malování na obličej, tetování či tvořivé dílny.

Zdroj: Youtube

Dětský den řemesel

Kdy: sobota 1. června od 14.00

Kde: Jaroslavice

Proč přijít: Den plný zábavy i poučení připravili na sobotu pořadatelé v Jaroslavicích. „Letos jsme pro děti připravili odpoledne ve znamení nejrůznějších dílniček, a proto akce nese název Dětský den řemesel. Řezbářské řemeslo, koželužství či řezbu motorovou pilou doplní show Speedcarving," pozvali organizátoři. Jak doplnili, nebudou chybět ani nafukovací atrakce, překážkové dráhy, bojová aréna a pět tisíc kostek. začátek je ve dvě hodiny na místním fotbalovém hřišti.

Cesta do pravěku

Kdy: sobota 1. června od 14.00

Kde: Višňové

Proč přijít: Višňovští hasiči zvou v sobotu odpoledne děti k místní zbrojnici. Připravili akci nazvanou Cesta do pravěku. Na programu jsou hry, soutěže, skákací atrakce i dětmi tolik oblíbená pěna. Koho zajímá práce profesionálních hasičů či policistů, může se těšit na prezentaci. Hudební doprovod je zajištěný.

Dětské sportovní odpoledne

Kdy: pondělí 3. června od 16.00

Kde: Blížkovice

Proč přijít: Pondělní odpoledne ve znamení sportu připravili pro rodiny s dětmi v Blížkovicích. Akce začíná ve čtyři hodiny odpoledne v parku a okolí školy. Na programu je plnění úkolů na stanovištích, po skončení sportovních aktivist následuje běh rodičů s dětmi O perníkové srdce. V případě nepříznivého počasí určí pořadatelé náhradní termín konání akce.

Pirátský den
Kdy: sobota 1. června od 14.00
Kde: Kuchařovice

Proč přijít: Basebalové hřiště v Kuchařovicích hostí v sobotu Pirátský den. Příchozí čeká odpoledne plné zábavy. V půl šesté začne soutěž o nejlepší hasičský tým, zájemci budou mít příležitost se registrovat do půl páté odpoledne. Občerstvení je zajištěno Akci pořádá obec ve spolupráci s hasiči.