„Vybírali jsme z více návrhů. Vyhrálo nakonec ztvárnění motivu od stejného autora,“ řekl hospodářský administrátor znojemského děkanství Pavel Vlk.

Představitelé církve už před deseti lety začali uvažovat o tom, že by v průčelí nějaká malba mohla být. „Kapucínské kostely měly vždycky v průčelí nějaký obraz. Dokonce se zachovaly obrazy a fotografie, na kterých je patrné, že i na kostele ve Znojmě malba byla. Bohužel není poznat, jak přesně vypadala. Ani při opravách se nic nenašlo. Na fasádě byla novodobá omítka,“vysvětlil Vlk.

Největší církevní „reklamní“ plocha ve Znojmě tak nyní dostane novou tvář. „Chceme ukázat výraz našeho současného života. Chtěli jsme, aby bylo patrné, že jen neopravujeme objekty,“ dodal Vlk.

Obraz by měl být hotov v pátek dvaadvacátého. „Barvy jsme vybírali tak, aby ladily s fasádou kostela i ostatními budovami na náměstí. Práce na malbě je složitější než na normálních obrazech. Barvy jsou hustší a nedají se jednoduše míchat,“ komentoval malíř Husák.

Po sundání lešení dělníci dokončí kamenné schodiště a opraví vstupní dveře. Příští rok je v plánu nová fasáda na jižní straně kostela a opravy interiéru.

Náklady na letošní opravy dosáhly dvou milionů korun. Největší částkou, milionem a sedmi sty tisíci korunami, přispělo město Znojmo. Sto tisíci přispěl fond na opravy v Městské památkové rezervaci, zbytek doplatí farnost.