Do prázdnin vyrazí ve velkém stylu ve Višňovém. Další ročník Kulturního léta začne promítáním v zámeckém parku. „Letošní ročník je už čtrnáctý v pořadí. Akce je mimořádně oblíbená a jezdí k nám lidé z celého regionu,“ poukázal starosta Vladimír Korek.

Právě v zámeckém parku uvidí diváci snímky Prázdniny s broučkem, Gump jsme dvojka, Matka v trapu a Aristokratka ve varu. Promítání začne 4. července a je rozvržené do čtyř dnů, začátky jsou v devět hodin večer. „Myslíme i na děti. Na nádvoří zámku uvidí 6. července Pohádkové nepohádky Josefa Čapka v podání Miroslava a Kateřiny Táborských,“ zmínil starosta.

Trailer na film Aristokratka ve varu. | Video: Evolution Films

Ve stejný den je v plánu naprostá novinka, a to hudební vystoupení kapely, která si říká Mladý týnišťský big band. „Pro návštěvníky si muzikanti připraví i malou ochutnávku, kterou si lidé užijí den před koncertem, tedy 5. července,“ upozornil Korek.

Kulturní léto pokračuje ve Višňovém ještě v srpnu. Promítání se přesune do obecního dvora. Od 2. srpna zájemci uvidí filmy Nikdy neříkej nikdy, Za vším hledej ženu a Jedeme na teambuilding. Obecní dvůr navíc nedávno získal zrekonstruovanou místnost, která bude sloužit pro výstavy a fungování spolků.

Také v srpnu je připravený film pro děti, a to v místním kinosále. Těšit se mohou na Tlapkovou patrolu ve velkofilmu.

Jevišovice

Promítání filmů pod širým nebem si užijí lidé také v Jevišovicích. 5. července uvidí snímek Gamp, jsme dvojka. Následující den, tedy 6. července, se jim předvede Petra Hřebíčková jako Matka v trapu a 12. července se mohou těšit na Aristokratku ve varu. Filmy uvidí v areálu hřiště s umělým povrechem a začátek je vždy ve čtvrt na deset.

Moravský Krumlov

Knimatograf bratří Čadíků dorazí do Krumlova na začátku prázdnin. 3. července promítne na náměstí Princeznu na hrášku, o den pozdějí komedii s názvem Lítá v tom. Na 5. července zařadili organizátoři snímek Nikdy neříkej nikdy a 6. července uvidí zájemci film A máme, co jsme chtěli.

Dne 17. července si diváci v Horním zámeckém parku v Moravském Krumlově užijí film Prázdniny s broučkem, o den později uvidí Zahradníkův rok. Začátky jsou o půl desáté večer. „Promítání pokračuje poté až v samém závěru prázdnin. Dne 21. srpna bude k vidění snímek Sladký život se začátkem o půl deváté, o den později láká zámecký park na Fantastickou partu,“ uvedli organizátoři.

Miroslav

Letní kino v Miroslavi je již v plné sezoně. V pátek 28. června promítá hudební animovanou komedii Trollové 3 a 29. června Sladký život s Petrou Hřebíčkovou a Vladimírem Polívkou. Začátky jsou vždy v půl desáté. Aktuální program je k nalezení zde.

Hrušovany nad Jevišovkou

Užít si romantiku při sledování filmů pod hvězdami mohou i lidé v Hrušovanech nad Jevišovkou. V pátek 28. června je na programu Matka v trapu, o den později animovaný snímek Kung Fu Panda 4.