Znojmo, Kino Svět

16. – 18. 10. ROZERVANÁ OBJETÍ
Nový film věhlasného Pedra Almodóvara (Vše o mé matce, Mluv s ní)se nese v duchu filmu-noir. Minulost a současnost. Dva muži a jedna žena. A dvě totožnosti jednoho muže. V hlavní roli Penélope Cruz, Španělsko, 128 minut Mládeži do 12 let nepřístupno

16. – 18. 10. MILENCI
„Komu láskou nezpůsoben žal, ten též blaho lásky nepoznal“. Citát z Josefa Jungmanna patří k těm, o jejichž pravdivosti se spousta z nás přesvědčila na vlastní kůži, respektive ve vlastním srdci. Jakmile se tenhle cit objeví v našem životě, ať už plánovaně či spontánně, všechno se mění. A taky komplikuje. V hlavní roli Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw, USA 109 min. Mládeži nepřístupno

16. – 21. 10. HODINU NEVÍŠ
Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení heparinový vrah. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny? A ještě má přitom pocit, že vlastně dělá dobrou věc? ČR, SR 95 minut Mládeži do 12 let nepřístupno.

19. – 21. 10. GAMER
Blízká budoucnost přináší nové zdroje zábavy. Lidé z celé zeměkoule se sejdou na síti, budou přihlížet a hrát simulační hry, v nichž se v naprosté anonymitě projevují jejich nejskrytější touhy a fantazie. Samotářský génius vymyslí revoluční hru Společnost, která účastníkům dovoluje kontrolovat a manipulovat se skutečnými lidskými tvory skrz nanobuněčnou technologiii…USA 95 minut.

19. – 21. 10. SIN NOMBRE
Dva mladí běženci, kteří se dají dohromady při přepadení vlaku, který směřuje z Mexika do USA je natočen neuvěřitelně svěže, v každé scéně je neuvěřitelné napětí a i herecké výkony tomu odpovídají…myslím, že byste tento film neměli nechat prosvištět kolem sebe. • USA • 96 minut Mládeži do 12 let nepřístupno

22. 10. MILOŠ FORMAN: CO TĚ NEZABIJE…
Vizuálně velkoryse koncipovaný dokument o krutosti, ztrátě rodičů a ztrátě synů, o síle přemoci zlé přízraky. O touze uspět a být – svobodný. Miloslav Šmídmajer natáčel v průběhu pěti let v New Yorku, Connecticutu, Paříži, Valencii, Madridu, Praze… ČR 100 min.

22. 10. – 4. 11. 2BOBULE
CELOSTÁTNÍ PREMIÉRA!
Volné pokračování úspěšné komedie Bobule, která se stala v roce 08 jedním z nejúspěšnějších filmů. Pokračování komedie obohatí nové postavy v čele s Jiřím Kornem, Jiřím Krampolem, Janou Švandovou a dalšími. V hlavní roli Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek a Tereza Voříšková. ČR 94 minut.

22. – 28. 10. DOBA LEDOVÁ 3
Tak ještě jedna repríza s mamutem Mannym, tygrem Diegem, lenochodem Sidem a především s praveverkou Scratem… USA 96 minut, dabing.

23. – 28. 10. NÁHRADNÍCI
Ve vzdálené budoucnosti umějí lidé vyrábět své vlastní náhrady, k nerozeznání od originálů, se všemi půvaby lidského těla, ale s odolnosti strojů. V hlavní roli sci-fi thrilleru je agent Bruce Willis, protože někdo začne tyto klony masivně likvidovat… USA 88 minut.


Kino Moravský Krumlov

17. – 18. 10. ÚNOS VLAKU 123
Kriminální drama USA. Dispečer Newyorského metra Gerbera se pokusí vyzrát na zločince, který unesl
jeden z vlaků a žádá vysoké výkupné, jinak začne popravovat cestující. Hrají: Travolta, Gurman, Washington aj. České titulky. Přístupno od 12 let, délka filmu 120 min.

21. 10. VZHŮRU DO OBLAK
Prodejci balonků Carlovi se splní sen o dobrodružstvích, když si na svůj domek přiváže tisíce balonků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky.

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov

Říjen VÝSTAVA MORAVSKOKRUMLOVSKÝCH FOTOGRAFŮ
vystavují členové fotografického kroužku pod vedením Josefa Kristiána, výstava je přístupná po dobu otevření úřadu v prvním patře


Říjen PRODEJNÍ VÝSTAVA KNIH nakladatelství Egmont s 20% slevou, městská knihovna

17. 10. HUBERT – Rokytná - setkání milovníků koní + večerní zábava , kulturní dům Rokytná

16. 10. HEDVÁBÍ, BATIKA, MALBA NA TAŠKU
dílna výtvarných technik účast. poplatek: 40,- Kč + materiál Dům dětí a mládeže

19. 10. KONCERT - WABI DANĚK a spol. - „Největší pecky…a život běží dál“
kinosál Moravský Krumlov, začátek 19,00 hodin , vstupné 130,- Kč, předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum, Zámecká 2, tel.: 515 321 064

20. 10. PRODEJNÍ TRHY
náměstí T. G. Masaryka M. K. 8,00 – 15,00 hodin

23. – 24. 10. NOC NA DOMEČKU
účastnický poplatek 50,- Kč, Dům dětí a mládeže

Městské divadlo

MIMO PŘEDPLATNÉ!
středa 21. října v 19.00 hod.

FDA a MDP - divadlo Rokoko
Willy Russell
20. – 21. 10. SHIRLEY VALENTINE
Angličan W. Russell svou životní kariéru začal jako nepříliš dobrý kadeřník, ale jako o to skvělejší posluchač svých zákazníků. Tak se mu kadeřnicky lopotné životní počátky mohly stát pozdějším zdrojem divadelních nápadů a literárních inspirací. Hrou Shirley Valentine dal vzniknout novému žánru – one women show – a následně s ní dobyl Broadway. „Život je potřeba žít naplno a nikdy není pozdě ho změnit“. To je motto hlavní hrdinky, kterou v českém jevištním provedení skvěle ztvárňuje jedinečná Simona Stašová.
Hrají: Simona Stašová
Režie: Zdeněk Kaloč
Délka představení 2 hod; hraje se s přestávkou.
Vstupné: 300; 280; 260; stání 130 Kč - Zbývající vstupenky v prodeji!


Hospůdka Na Věčnosti

16. 10. STROM STÍNU
Kapela, která dokáže po svém navazovat na to nejlepší, co ze sebe dosud vydala naše alternativní scéna.

21. 10. PEPA LÁBUS
Autor a zpěvák vystoupí Na Věčnosti a zazpívá písně, které působí příjemně konzervativně, klasicistně až barokně.

GOGO klub


16. 10. GAT ELECTRA PARTY – DJs Orbith, VK Studio, Kepy

17.10. big beat live! – P.P.D., JÁ JSEM POZNAL, SANITKA

21.10. FunGes Mixes (freestyle vinyl mix)

23.10. punk live! NVÚ, VISION DAYS

Společenské akce

16. 10. Dýňová stezka
Vstup do parku na Komenského náměstí na rohu ulice Kovářská - u lékárny, v 18,30 hodin

16. 10. Koncert skupiny Harlej
Koncert se koná v kulturním domě, začátek 20,00 hodin

22. 10. Dýňová stezka
Spodní část Městského parku. V programu vystoupí kejklíř Jonáš. Začátek v 18,00 hodin.

23. 10. PTÁCI – vernisáž fotografické výstavy Julia Klejduse spojená se slavnostním křtem knihy Průvodce živou přírodou Miroslavska.