Tak vypadá nabídka druhého ročníku Festivalu VOC Znojmo, který začne v sobotu na znojemském Horním náměstí.

„Festival je první příležitosti, kdy lidé mohou ochutnat vzorky vín VOC loňského ročníku. Osmý květen a festival VOC budou pravidelným termínem uvádění nových ročníků,“ uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík.

Znojemské sdružení VOC získalo vloni jako první v republice právo označovat vína se zaručeným původem, kvalitou a způsobem výroby etiketou Vína originální certifikace.

Pořadatelé doufají, že podle původního plánu zůstane program na Horním náměstí. „Pořád sledujeme předpovědi počasí a zatím to vypadá, že by to mělo vyjít. Pro případ vytrvalého deště máme připravený přesun do Louky,“ dodal Ludvík.

Celodenní sérii hudebních vystoupení otevře v deset hodin dopoledne znojemský Dyjavánek. „K hlavním hvězdám bude patřit výborný soubor Ondráš a Fleret s Jarmilou Šulákovou, zajímavá budou jistě vystoupení skupin Mako Mako a Pacora,“ přiblížil Ludvík některé z vystupujících kapel.

Za vidění podle něj stojí i slovenský soubor Poleno, který k folklóru přistupuje s humorným nadhledem.

Koncert dechovek

V neděli pak bude festival pokračovat koncertem dechových hudeb na nádvoří znojemského hradu. Na pódiu se vystřídají znojemští Amatéři a kapely Dubňanka, Mistříňanka a Glória. „Program bude uvádět známý moderátor Karel Hegner, který si také s většinou kapel zazpívá,“ doplnil Ludvík.